22.01.2018 14:48

100 років боротьби за незалежність: Степан Гавриш розповів, чи стала Україна нацією державників

Евгений Стелькин

Поки українство не прокинеться і не сформує себе як реально незалежну самостійну силу, мовити про те, що українська незалежність сталася, неможливо. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню Новости Украины – From-UA розповів український політик, доктор юридичних наук, професор Степан Гавриш.

За словами нашого співрозмовника, цього року виповнюється 100 років з початку боротьби за незалежність України, і ця дата політичною владою країни фактично замовчується.

«Не відчувається, що День Соборності сьогодні, за відсутністю головних лідерів України безпосередньо в Києві. В час, коли ми протистоїмо масштабній російській агресії, ми можемо говорити про єднання, консолідацію і консенсус в суспільстві щодо цього. Консенсус патріотів, які мають різні погляди на патріотизм, на політичну владу, на права і свободи людини, на минувшину, але патріоти, тому що це єдине місце для нас, українців, незалежно від нашої національної гордості», - каже експерт.

«Не думаю, що сьогодні ми можемо сказати, що через 26 років незалежності України, яку ми отримали як подарунок від діяльності Горбачова і розпаду СРСР, ми справилися з розумінням власної держави та стали нацією державників. Жоден з лідерів України не заявив про розбудову Української національної держави в той час, коли всі без виключення розбудовувались і розбудовуються, попри всі інтеграційні європейські тренди, як національні держави, в них зберігається національна ідентичність. Найбільш боляче, що нинішня українська влада не дбає про українську національну ідентичність, позбавляючи українців внутрішнього серйозного діалогу, як найстаріший європейський етнос, етнос, якій будував двоповерхові трипільські хати, коли ще римляни сиділи у печерах, сьогодні знаходиться на дні світового розвитку і входить в десятку країн, які не відбулися, які попали в хвіст світового розвитку, поступившись навіть країнам Третього світу»,- додає політик.

Сьогоднішня криза, на думку аналітика, пов'язана насамперед з тим, що українська влада, українські олігархічні холдинги та правлячи групи дуже дистанціювались від українського народу й від запитів українців на свою історію.

«Не може бути повного оптимізму, коли ти живеш в оселі, яка ще не зруйнована, але варто бути прагматичними людьми і розуміти, що поки українство не прокинеться і воно себе не сформує як реально незалежну самостійну силу, поки воно не перестане шукати лідерів по закуточках своєї свідомості, довіряти олігархам, мільярдерам свою долю, поки воно не зрозуміє, що держава є найбільшою національною ідеєю, мовити про те, що українська незалежність сталася, неможливо», - впевнений співрозмовник видання.

Також, продовжує Степан Гавриш, неможливо говорити про українську державність, коли в Україні діє російська православна церква як агент політичної ідеології «руського мира», яка веде безкінечну боротьбу з Українською державою.

«До того ж, ми відчуваємо надзвичайно сильний вітер глобалізації, західної свободи і демократії, а також підтримку з боку європейської спільноти, провідних європейських лідерів, які дбають про Україну та допомагають навіть матеріально вижити», - додає експерт.

На думку аналітика, з часом ми зможемо пройти цей складний шлях.

«Чи маємо ми принести жертву для цього? Без сумніву, бо без жертви не буває свободи. І в цьому контексті, поки ми не приймемо стратегію, поки ми не зрозуміємо стратегію відновлення суверенітету України, української державності, з реальними надійними кордонами, з реальними інститутами влади, які викуплені сьогодні за три копійки у комуністів, включаючи суди і правоохоронні органи, поки ми не повернемо їх для управління державою, поки ми не відновимо систему стримання противаг, поки ми не встановимо рівні правила гри для всіх, говорити про реальну незалежність неможливо. Ми існуємо лише тому, що існує система порядку, яка стримується Заходом і іншими країнами. І якщо ця система почне давати тріщини, а вона дає тріщини, ми побачимо те, що й бачимо сьогодні — вбивство людей під акомпанемент мирної дипломатії», - резюмує експерт.

Источник

Самостоятельная установка стиральной машины Купить новостройку или вторичку? Лепнина из гипса Кондиционер для дома. Выбираем правильно. Новость о пожаре в Мытищи

Лента новостей