12.07.2016 11:35

Агрохолдинг “Мрія” продовжує прикриватись поліцейськими погонами

Агрохолдинг “Мрія” продовжує прикриватись поліцейськими погонами
Евгений Стелькин

Банальне і, на жаль, повсякденне, у нинішніх українських реаліях, запитання: «Для кого закон не писаний?», перестає бути риторичним, коли, вже вкотре, йдеться про скандально відомий агрохолдинг «Мрія», який викрав чуже майно і відмовляється виконувати рішення суду щодо його повернення. Але все – за порядком, передає "Антікор".

Ця, без перебільшення, детективна історія розпочалась у серпні 2015-го року. Саме тоді, задля проведення певних процесуальних дій, слідчий головного столичного управління національної поліції Артем Тарасенко передав на відповідальне зберігання фірмі «Мрія-лізинг» 141 одиницю причіпної сільськогосподарської техніки, яка належить ТОВ «Профіт-контроль». А суд, на час слідства, техніку заарештував. Після майже року юридичних перепетій, 29-го червня 2016-го року, відповідним судовим рішення арешт скасовано і власники отримали законне право забрати техніку. Але, коли керівники ТОВ «Профіт-контроль» прибули до автотранспортного підприємства, що на вулиці Незалежності, 1А у місті Хоростків на Тернопільщині ( саме там мала зберігатись техніка), то з’ясувалось, що їх майно вкрадене. І не якимись невідомими злочинцями, а,власне, тими, хто, виконуючи постанову слідчого, мав би техніку відповідально зберігати.

Натомість, «відповідальність» «Мрії-лізинг» набула злочинного характеру – попри судовий арешт і зобов’язання на зберігання, техніка була відтранспортована за різними адресами і активно використовувалась на польових сільгоспроботах, що їх здійснює агрохолдинг «Мрія». Складається враження, що ця афера була заздалегідь запланована ще тоді, коли слідчий Тарасенко передавав техніку на зберігання саме(!) «Мрія-лізинг». Чому саме їм? Чому державний правоохоронець віддає техніку не на державний, скажімо, штрафмайданчик, а приватній, та ще й зацікавленій у сільськогосподарському секторі, фірмі? Чому не проконтролював надійність зберігання майна вартістю більше ста мільйонів гривень? Якщо говорити бодай про підозри на корупцію, то у діях слідчого ці підозри явно мають грунт… І запитань до нього багато. Але слідчий Тарасенко телефонну слухавку не піднімає і всіляко уникає спілкування з журналістами.

Але вдалося дотелефонуватись до відповідального за зберігання техніки працівника «Мрія-лізинг» Степана Антонишина. Він, очевидно, перебуваючи у сильному хвилюванні від перебігу конфлікту, своїм телефонним поясненням по-суті розкрив оборудку агрохолдингу «Мрія». Антонишин повідомив, що техніка справді переміщується…

Насправді ж будь-яке переміщення техніки, яка мала б зберігатись і після рішення суду повернутись до власників, є незаконним. «Мрія» просто ховає викрадене і постійно перевозить техніку тракторними тягачами з одного поля на інше. Навіть вночі. А представники ТОВ «Профіт-контроль» спільно з громадськими активістами, самотужки затримують свою техніку на дорогах і, зрозуміло, викликають поліцію. І тут детективна історія продовжується. Поліцейські читають рішення суду і теж не виконують його. Замість затримати техніку принаймні «до з’ясування», вони віддають техзасоби тим, хто їх викрав. Тобто – агрохолдингу «Мрія». Абсурдність, зухвалість і впевненість у безкарності дійових осіб з «Мрії» та бездіяльність місцевої поліції у цьому конфлікті набули такого розголосу, що втрутитись змушене було Міністерство внутрішніх справ. На Тернопільщину прибув радник міністра Михайло Апостол. І у розмові з журналістами він наголосив, що рішення суду про повернення техніки ТОВ «Профіт-контроль» повинно виконуватись.

Але поки що віз, чи то пак – техніка, і нині не там..!

Ситуація з «бєзпрєдєлом», що його чинить агрохолдинг «Мрія» – непоодинокий випадок рейдерства і банальних крадіжок, які здійснюються «під дахом» правоохоронних органів по всій країні. Інакше такі афери були б просто неможливими. В одному зі своїх нещодавніх коментарів про це сказав і Генеральний прокурор України Юрій Луценко.

Поки що ж, керуючись рішенням суду, ТОВ «Профіт-контроль» намагається повернути свою техніку, а агрохолдинг «Мрія», сподобавши заробляти на чужому, продовжує ховати і плювати на ЗАКОН…

Инструменты для малярных работ Можно ли заработать настоящие деньги с помощью мобильного телефона Прогулки на водном транспорте Диета для страдающих от диабета Как организовать туристический поход

Лента новостей