30.03.2020 13:35

Бахіли - для захисту черевиків

Евгений Стелькин

Гамаші, «ліхтарики», гетри, «овербути», бахіли від Терра Інкогніта – все це різні назви одного й того самого аксесуару. Аксесуару, який призначений для захисту черевиків від проникнення води, каміння та бруду. Але, давайте поговоримо детальніше про характеристики та особливості вибору такого аксесуару.

Бахіли - для захисту черевиків

При виборі бахіл на https://terraincognita.com.ua/, варто звертати увагу на декілька принципових моментів, а саме:

  • Призначення. Аби уникнути плутанини, зазначимо, що окрім бахіл для походів, бувають ще й бахіли для трейлранінгу та інших бігових дисциплін, які будуть значно відрізнятися одні від одних. Тому, перш за все, вам варто визначитися із призначенням такого аксесуару, як бахіли.
  • Висота. Висота бахіл залежить від їхнього призначення. Моделі коротких бахіл – компактні та легкі, до того ж, у таких бахілах, ноги дихатимуть значно краще, аніж в високих моделях, однак, вони захищатимуть меншу площу ноги від вологи. А от, щодо високих бахіл, то основне їхнє завдання – захист черевиків від снігу і звісно ж, такі бахіли мають ще одну перевагу – захищатимуть більшу площу ноги від вологи.
  • Матеріал. Перш за все, варто зазначити, що бахіли можуть бути з мембраною або без неї. Яку ж модель обрати, залежить від пори року, погодних умов і звісно ж, від особистих вподобань. Щодо матеріалу, то для виготовлення бахіл, здебільшого, використовують нейлон, але знову ж таки, він буває різної товщини. Зазвичай, бахіл із звичайного тонкого нейлону, достатньо для більшості неважких і недовготривалих походів у теплий період року. Гамаші із нейлону більшої товщини – більш зносостійкі. Однак, у багатьох сучасних моделях бахіл, використовується комбінація тканин різної щільності. Тобто, у верхній частині використовується тонкий нейлон, а в місці контакту з черевиком – використовується посилений нейлон.
  • Особливості крою. Крій гамаш може бути вільним або щільнішим. Перший варіант, звісно, буде комфортнішим, однак існуватиме ймовірність зачепитися, до прикладу, кішками і порвати не лише бахіли, а й одяг під ними. До речі, не варто забувати про ще одну важливу деталь, яка запобігає їхньому (бахіл) сповзанню – фіксатор, оскільки ця деталь проходить під підошвою черевиків, він має бути міцним та зносостійким. Здебільшого, виробники туристичного спорядження, роблять фіксатор або із сталевого тросику або із синтетичної та міцної стропи.
  • Розмір. Відповідність розміру взуття, важливіше за всілякі конструктивні особливості бахіл. Перед тим, як купити бахіли, варто їх приміряти, до того ж, приміряти з трекінговими черевиками. Гамаші, тобто бахіли мають щільно прилягати до черевика і захищати його верх від потрапляння води, каміння та бруду.

Ми розповіли – ви дізналися! Тепер, вибір за вами!

До зустрічі на шляхах яскравих та безпечних пригод!

Экономим на отоплении Как организовать туристический поход Купить новостройку или вторичку? Спортивные комплексы для развития детей Лето – 2015. Модные женские часы

Лента новостей