28.04.2020 12:05

Бондаренко: Хаотичні карантинні заходи лише погіршили ситуацію в Україні

Бондаренко: Хаотичні карантинні заходи лише погіршили ситуацію в Україні
Евгений Стелькин

Не можна сказати, що лікувалася головна біль гільйотиною, але з карантином все рухалося в цю сторону. Таку думку висловив експерт з конституційного права і політики Богдан Бондаренко в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню Новости Украины — From-UA.

Ми вже бачили на вихідних невеликі бунти фермерів і Президент вже сказав, що буде прийняте рішення по відкриттю ринків. На це зауваження наш співрозмовник заявив, що перша проблема конкретно продовольчих ринків, - це коли було прийняте рішення про закриття ринків, коли воно особливо і не обдумувалось, а просто копіювало практику інших країн.

«Одразу ж виникало питання, чому у нас відкриті ринки закрили, а “Епіцентр” продовжує працювати, як і великі супермаркети. Контраргумент приводився, що вони не здатні контролювати дотримання санітарних норм на цих ринках, а от магазинам все-таки простіше. Момент має місце, але сумнівний», - додав експерт.

За словами нашого співрозмовника, дискусія тривала, і зараз дійшло до того, що виникла проблема, тому що величезна кількість людей залежить від цих площадок як ринку збуту. Це загальна проблема, пов'язана з тим, що заходи, які приймалися по певним моментам, були хаотичні, а зараз вони починають розглядатися в контексті того, що приймалися рішення по введенню жорстких санітарних заходів.

«Не можна сказати, що лікувалася головна біль гільйотиною, але рухалося в цю сторону. Можливо, варто було ввести не настільки жорсткі, помірні заходи, залишити працюючу сферу, але дуже сильно її обмежити, врегулювати і т.п. Це все не розглядалося, приймалися хаотичні рішення, що давайте зараз все позакриваємо. А тепер дійшло до цієї стадії, коли подивилися, що з наповненням державного бюджету, коли подивилися на ситуацію по регіонах, і це, до речі, не тільки українська проблема», - зауважив експерт з конституційного права і політики.

Богдан Бондаренко акцентує увагу на тому, що популярною зараз в мережі є інформація про Німеччину, коли на центральну площу міста власники різних кав'ярень, ресторанів вийшли з тією ж самою проблемою.

«І нас так саме чекає те ж саме питання в сфері послуг, і ТРЦ, до речі. Коли ми порівнюємо закриття ТРЦ і ринків, нам здається, що це різні речі, хоча за своєю суттю там працює величезна кількість самозайнятих маленьких фермерів, а там один чи кілька власників ТРЦ, але ці власники ТРЦ мають забезпечити робочими місцями величезну кількість працівників. І це теж величезне питання, тому що ці люди не перевлаштувались зі сфери послуг на якусь іншу сферу, тому що не було альтернативи», - підкреслив експерт.

«Я знаю конкретних людей, які говорили, що треба переглядати позицію, міняти позицію, відкривати ринки. Може, зараз до цього дійде», - резюмував наш співрозмовник Богдан Бондаренко.

Источник

Купить новостройку или вторичку? Можно ли заработать настоящие деньги с помощью мобильного телефона Как быстро увеличить депозит Утепляем дом Прогулки на водном транспорте

Лента новостей