31.03.2019 21:26

Центр захисту киян повідомляє про порушення під час виборів

Центр захисту киян повідомляє про порушення під час виборів
Евгений Стелькин

За даними Центру серед найбільш показових порушень – винесення бюлетенів за межі дільниць, організований підвіз людей. Також багато виборців не змогли проголосувати, оскільки їх не було в списках.

«Безпрецедентною була ситуація на ділянці 800590 на окрузі 221. Будинок за адресою вулиця Івана Мазепи, 1, був внесений до списків як житлове приміщення, хоча по факту ним не був» - повідомляє Юрій Власенко, керівник юридичного департаменту Центру захисту киян, - «Мав місце підвіз людей. Зафіксовано випадки, коли офіційні спостерігачі відмічали виборців, які проголосували».

Також, за словами Власенка, на гарячу лінію ЦЗК зателефонували більше 300 осіб які не знайшли себе у списках виборців.

Правозахисник Віталій Нестор розповідає про ознаки підкупу виборців: «Було зафіксовано випадки, коли виносили бюлетні за межі дільниці. Фотографували, вірогідно, з метою отримання фінансової винагороди». Таке правопорушення, зокрема, відбулося на дільниці 800146, що на вул. Архітектора Вербицького, 14Г. Викликаний наряд поліції зафіксував правопорушення.

Окрім того, юристи Центру захисту киян отримали повідомлення про те, що у Шевченківському районі на урнах для бюлетенів немає пломб. Інформація надійшла з виборчої дільниці 801034 (округ №223) за адресою Януша Корчака, 32.

Повідомляє про порушення на своїй сторінці у Фейсбуці і активіст Михайло Ковальчук: «Поліська, 9. На дільниці 800197 спостерігач помітив факт порушення. Прийшов чоловік, який знайшов себе в списках але за нього хтось вже проголосував , навпроти ПІП стояв не його підпис. Йому видали ще один бюлетень. Окрім того, кількість відривних талонів за декілька хвилин збільшились на 158 штук. Викликали поліцію».

Як відомо, 31 березня в ході виборів президента України лише в Києві, було зафіксовано правоохоронцями понад 240 повідомлень про порушення виборчого законодавства.

Нагадаємо, ГО «Центр захисту киян» для оперативної фіксації порушень виборчого процесу створив гарячу лінію за номером 0 800 30 2019

Источник

Sony Xperia TX - спустя 3 года эксплуатации Можно ли заработать настоящие деньги с помощью мобильного телефона Инструменты для малярных работ Экономим на отоплении Как быстро увеличить депозит

Лента новостей