25.06.2018 14:38

Економіст Новак розповів, що має хвилювати Україну більше, ніж розмір державного боргу

Евгений Стелькин

Кризова ситуація в Греції почалась, коли там держборг вже сягнув 130% ВВП. У нас він зараз в районі 80-85% ВВП. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню Новости Украины – From-UA розповів український економіст, політолог, громадський діяч Андрій Новак.

За словами нашого співрозмовника, номінально розмір державного боргу України по відношенню до ВВП є не дуже значним і зараз коливається в районі 80-85% ВВП.

«Для порівняння: кризова ситуація в Греції почалась, коли там держборг вже сягнув 130% ВВП. Це номінально. Реально ми бачимо, що цей розмір державного боргу є дуже важким для української економіки з однієї простої причині — економіка не розвивається. І ми зараз бачимо ситуацію, коли без нових валютних вливань наших західних партнерів — МВФ, ЄС та інших джерел - ми не зможемо самостійно силами державного бюджету обслуговувати навіть цей існуючий державний борг», - констатує економіст.

Тому, додає Новак продовження співпраці з МВФ, ЄС та ЄБРР і є настільки критичним для України.

«Якщо навіть взяти сьогоднішній курс 26, а уряд планує його коригувати як мінімум до 30 вже до кінця цього року, і якщо помножити цей борг на цей курс, то ми побачимо, що силами державного бюджету ми просто не зможемо його обслуговувати», - пояснює співрозмовник видання.

Источник

Самостоятельная установка стиральной машины Как быстро увеличить депозит Корпоратив на работе: что надеть? Что такое профнастил? Купить новостройку или вторичку?

Лента новостей