Флюорографії більше не буде: що готують українцям

Евгений Стелькин

Стало відомо, що вже незабаром українці не зможуть пройти одне з популярних медичних обстежень

Так, керівник МОЗ Уляна Супрун вважає, що проведення масових флюорографічних обстежень, є “радянським пережитком”.

Повідомляється, що флюорографія дозволяє виявити тільки розвинені форми захворювання. На ранній стадії хвороба не призводить до змін в легенях, тому навіть якщо пацієнт вже інфікований, флюорографія цього не покаже.

Також стверджується, що флюорографічні обстеження часто не проводяться саме у тих людей, хто більше всіх ризикує захворіти – у пацієнтів з незабезпечених і вразливих груп населення. Це є причиною того, що туберкульоз виявляють у вже пізній стадії, коли шансів на одужання дуже мало.

Прикриваючись досвідом інших країн, Супрун пропонує зробити акцент не на обстеженні, а на опитуваннях у сімейного лікаря.

Заповнюючи анкету, пацієнт відповідає на ряд питань, а медик, грунтуючись на його відповідях, може рекомендувати здати мокротиння на аналіз, замість проходження флюорографії.

Як вже повідомляла Politeka, українцям нагадали про головні міфи щодо самолікування і вказали на їх шкоду. Так, МОЗ розкритикував використання перекису водню і аскорбінової кислоти в якості «ліків».

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров’я готує українцям чергове нововведення в рамках медреформи. Так, у травні 2018 року в Україні повинна з’явиться послуга «електронний рецепт». Пілотний запуск послуги пройде в п’яти областях України.

А за словами заступника міністра охорони здоров’я Олександра Лінчевського, пакет змін в українській установ охорони системі передбачатиме принцип, згідно з яким «гроші будуть ходити за пацієнтом». Це нібито призведе до здорової конкуренції між лікарями, а також підвищенню якості обслуговування українців.

Источник

Спортивные комплексы для развития детей Как организовать туристический поход Можно ли заработать настоящие деньги с помощью мобильного телефона Лето – 2015. Модные женские часы Самостоятельная установка стиральной машины

Лента новостей