12.08.2016 13:42

Генерал-полковник розповів, заради чого Путін нагнітає напругу цього разу

Генерал-полковник розповів, заради чого Путін нагнітає напругу цього разу
Евгений Стелькин

РФ намагається змусити українську владу дати суходільний прохід до Криму, а окуповані Донецьк і Луганськ їх зовсім не цікавлять. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню Новости Украины – From-UA повідомив колишній начальник Генштабу ЗСУ, генерал-полковник Анатолій Лопата.

За словами нашого співрозмовника, про приведення країни в посилену бойову готовність потрібно було б подбати уже давно.

«Путін заявляє, що наша країна на сьогоднішній день здійснює терористичні акти у Криму, і що Україна перейшла до силових дій. Я, як і більшість громадян, розумію, що це провокації з боку РФ, але про приведення країни в посилену бойову готовність потрібно було б подбати уже давно. Ми на сьогоднішній день фактично перебуваємо у стані війни, але так сором’язливо заявляємо про те, що ми не ведемо війну, а ведемо якусь антитерористичну діяльність. У цьому величезна проблема нашої держави», - зазначає експерт.

За словами Анатолія Лопати, кожний державний керівник на випадок війни повинен керуватися документами і законами України про оборону держави.

«На жаль, всі наші можновладці керуються, насамперед, вказівками Заходу, можливо, рекомендаціями США, а не внутрішніми загрозами, які є в нашій державі. Звичайно, таку роботу потрібно було провести вже давним-давно, і ми ще два роки тому повинні були б привести державу до стану відбиття агресії. Немає навіть сумніві у тому, що це конче потрібно для держави», - констатує екс-начальник Генштабу ЗСУ.

За словами військового, історія розвитку відносин України з РФ останнім часом говорить про те, що ми можемо очікувати таких провокацій по всій території України.

«Особливо до наших свят, Незалежності нашої держави, це перше. Друге – ми розуміємо, що РФ прагне досягти хоч якоїсь цілі у своїх діях на Сході України і в Криму», - додає співрозмовник видання.

За словами Анатолія Лопати, Крим на сьогоднішній день потребує, насамперед, енергозабезпечення, водопостачання і транспортних комунікацій.

«Ми бачимо, що і Керченський міст стоїть під великим питанням, як технічним, фінансовим, так і екологічним. Яка ціль РФ у нагнітанні цієї напруги? Це змусити українську владу дати суходільний прохід до Криму, а окуповані Донецьк і Луганськ їх зовсім не цікавлять. І все це буде робитися спочатку економічними, політичними засобами, тиском на нашу владу, переговорним процесом з ЄС і США для того, щоб вони тиснули на нас», - пояснює експерт.

«Зняти економічні санкції з Росії світової спільнотою було б для них, мабуть, дуже слушним питанням, і вони роблять все для того, щоб саботувати нас. Вони щоденно провокують нас на застосування зброї, викрадають наших людей, звинувачуючи їх в тероризмі і таке інше. Ми не можемо чекати іншого від РФ, тому що вона робить свою справу. І ми до цього повинні відноситися прагматично і робити все для того, щоб в якійсь мірі протистояти тим загрозам, які на сьогоднішній день виникли», - резюмує генерал-полковник.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що у зв'язку із загостренням ситуації на адміністративному кордоні з АР Крим та у районі проведення антитерористичної операції, Служба безпеки України встановила рівні терористичних загроз для регіонів України.

Правила педикюра Корпоратив на работе: что надеть? Стулья для кухни Лепнина из гипса Экономим на отоплении

Лента новостей