16.04.2018 15:18

Ідея «внутрішнього Донбасу»: політолог Даниленко розповів про плани РФ щодо України

Евгений Стелькин

Україна має бути готовою до потенційного загострення та виявлення інших точок напруження на україно-російському кордоні. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню Новости Украины – From-UA розповів керівник Громадської організації «Українська рада з міжнародних відносин» Сергій Даниленко.

На думку нашого співрозмовника, традиційна тактична діяльність уряду офіційного Кремля спрямована на підняття ставок в грі, яка зорієнтована на хаотизацію міжнародних відносин.

«Ясно, що цей підхід, якій ми використовуємо для оцінок діяльності РФ, він є домінуючим в експертному аналітичному середовищі, і, безсумнівно, ми його не повинні списувати з рахунків. Одначе, ми повинні врахувати й те, що Російська держава, яка прагне вернутися і закріпитися вже в великій геополітичній грі, останнім часом помітно зважає і ретельніше оцінює свої подальші кроки. Ось це її прагнення до різких дій, як це було в жовтні 2015 року, коли вони з'явились у Сирії, чи в 2014-му, коли вони з'явилися в Криму, і ми можемо чекати, що невдовзі вони проявлять себе на Балканах, особливо на західних, то насправді відчувається вже діяльність санкцій, зовнішній тиск, падіння рівня життя в середині країни, і вони довше розмірковують», - пояснює політолог.

У цій ситуації, продовжує експерт, треба бути апріорі готовим до потенційного загострення, або навіть й виявлення інших точок напруження на україно-російському кордоні.

«Більше того, я думаю, що російські силові центри розробляють ідею “внутрішнього Донбасу”, тобто осередки нестабільності в Україні. До цього підштовхує і внутрішньо-політична ситуація — наближення чергових виборів президента і парламенту. Це традиційно внутрішній стрес, і на цьому також будуть пробувати його користати, не перебільшуючи цього питання. Але це шанс для росіян», - додає аналітик.

«Те, що Путні спробує і надалі грати в свою гру підняття ставок не в Сирії, так в Україні, — це цілком логічно, і до цього варто буде прислухатися. Тому найближчим часом зміцнення армії, посилення відносин з НАТО, активізація дипломатичної роботи на напрямку введення миротворців, дипломатична робота на напрямку переговорів з нашими партнерами, і знову робота з американським урядом з приводу нового озброєння і актуального вишколу українських солдат, щоб замінити радянську зброю і національним українським озброєнням і, відповідно, західним, — от тут я бачу відповідь на ті процеси, про які ми з вами говорили», - резюмував Сергій Даниленко.

Источник

Можно ли заработать настоящие деньги с помощью мобильного телефона Лето – 2015. Модные женские часы Экономим на отоплении Особенности пластиковых окон для делового офиса Кондиционер для дома. Выбираем правильно.

Лента новостей