01.08.2016 11:32

Єфремов міг отримати притулок в Австрії

Єфремов міг отримати притулок в Австрії
Евгений Стелькин

Колишній лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов хотів утекти із України.

Про це у коментарі Gazeta.ua сказав екс-нардеп Тарас Чорновіл.

"Його затримали на відльоті. А у прокуратури теж є своя розвідка. І у них були підстави вважати, що Єфремов може не повернутися із Відня", - зауважив він.

На думку експерта, екс-лідер фракції ПР міг отримати притулок в Австрії.

"Прокуратура не дала Єфремову остаточно зникнути. Він добре зрозумів, що невідворотність покарання стає реальним фактом. У Відні зараз перебуває його син. Його союзник по бізнесу. Відповідно створюється сімейне гніздо поза межами України. Він, як колишній лідер фракції Партії регіонів, сто відсотків може розраховувати, що його справу про екстрадицію довго розглядатимуть у всіх міжнародних судах. Які б не були юридичні звинувачення, політичні мотиви завжди знайдуть. Його політична сила була ворогом сьогоднішньої влади і правоохоронної системи. Тому можливість повернення в Україну за екстрадицією просто мінімальна", - пояснив колишній парламентарій.

За словами Чорновола, ГПУ шукає способи не випустити Єфремова з-під свого контролю.

"Була одна кримінальна справа щодо порушень під час голосування законів 16 січня 2014 року. Вона дуже складна для реалізації і майже приречена на поразку. Треба мати прямі заяви депутатів, офіційно завірені, що на них тиснув Єфремов. Що він особисто фальсифікував результати голосування", - сказав екс-нардеп.

Експерт вважає затримання "юридично правильним ходом".

"Єфремов причетний до розпалювання сепаратистських настроїв. Його найближчі соратники, заступники і помічники безпосередньо брали участь у захопленні влади терористами, підготовці для введення російських військ у Луганську область. Пряма причетність є. Але довести це у суді буде дуже важко. Бо треба знайти особистий мотив і особисті вказівки. Але це нове звинувачення. По якому його можна затримати, відкривати нову процедуру і вводити нові запобіжні заходи. Навіть якщо суд не дасть тримання під вартою, все рівно буде застава із забороною виїзду за кордон із здачею закордонного паспорта", - пояснив Чорновіл.

Він не виключає, що Єфремову інкримінують чергову статтю.

"Найімовірніше Єфремов сяде за третьою статтею - розкрадання в особливо великих розмірах і втручання у діяльність органів влади з метою завдання шкоди інтересам держави і особистого збагачення. Йдеться про регресні виплати шахтарям, закупівлю шахтного обладнання. Але для цієї справи бракує матеріалів, бо всі свідки знаходяться на окупованій території. Однак, поки розглядатимуть цю справу (про посягання на територіальну цілісність — Gazeta.ua), по наступній теж підійдуть всі матеріали", - зауважив Чорновіл.

Выращивание цветной капусты Кондиционер для дома. Выбираем правильно. Особенности пластиковых окон для делового офиса Проблема гаджетомании у детей Купить новостройку или вторичку?

Лента новостей