01.08.2016 15:17

Іноземці недооцінюють зрушення в Україні через наших скигліїв

Іноземці недооцінюють зрушення в Україні через наших скигліїв
Евгений Стелькин

Результати щорічного дослідження Freedom House про те, що в Україні боротьба з корупцією, свобода ЗМІ та правосуддя на рівні 2013 року, насправді не відповідають дійсності. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню Новини України – From-UA заявив політолог Олександр Палій. Він вважає, що, швидше за все, експерти Freedom House не врахували тих змін, які відбулися за останній час.

Що стосується боротьби із корупцією, то експерт зазначає, що «у нас тільки з травня було призначення нового Генпрокурора, за якого почалася реальна боротьба у цьому напрямі».

«Про правосуддя нам ще рано щось казати, тому що це глобальні зміни. Судова реформа щойно проголосована, і кадрових змін в судовій системі не так і багато було проведено. Але виправлення вже відчутні – вони пов’язані з тим, що судді бояться ухвалювати неправосудні та абсурдні вироки та рішення, як було раніше. Крім того над ними з’являється контроль, хай він і обмежений і з боку тих самих суддів, але тим не менше він їх буде явно дисциплінувати. Тому і тут, швидше за все, наш прогрес недооцінений Freedom House», - вважає наш співрозмовник.

Що стосується свободи слова, то, на його думку, в результатах Freedom House відображена дуже хибна картина, тому що зараз у нас набагато краща ситуація, ніж вона була у 2013 році.

«Розумієте, експерти Freedom House виходять із формальних причин та не враховують важливих факторів. Наприклад, у нас в 2013 році було кілька вбивств журналістів та побиттів, і сьогодні відбувається теж саме. Але зараз у нас війна, і у людей на руках багато зброї. Тобто, тоді маховик репресій проти журналістів був централізований, а зараз він часто стихійний, бо у суспільстві зріс градус насильства.

Явно зараз у нас свободи слова побільшало, явно журналісти не бояться владу, і це абсолютно очевидно. А в 2013 році влада не те, щоб пресувала журналістів, а давила на власників ЗМІ, які в свою чергу вишикували журналістів фінансами або тиском. Нинішня ж влада таких дій фактично не здійснює, до того ж немає, незважаючи на війну, ніякої цензури, яка запроваджується в багатьох країнах під чай воєнних дій», - розповідає політолог.

Олександр Палій наостанок зазначив, що іноземці часто недооцінюють Україну: «А все відбувається так через тих наших скигліїв, які їздять по інших країнах і починають розповідати, як у нас все погано. Тобто вони і за кордоном продовжують свою зрадофільську риторику, яку вони розвивали вдома. І це всіх довкола шокує, крім цих самих людей, які не розуміють, що престиж власної країни потрібно відстоювати, тим більше, коли є зрушення і є що показати».

Нагадаємо, що згідно з рейтингом Freedom House, Україна у своєму розвитку демократії серед пост-комуністичних країн займає 18 місце з 29 можливих, набравши 4,68 балів за сімома критеріями – процес виборів, розвиток громадянського суспільства, свобода ЗМІ, рівень демократії центрального уряду, рівень демократії місцевого управління, незалежність і робота системи правосуддя і корупція. Зокрема, стан боротьби з корупцією, свободи ЗМІ та правосуддя залишилися на рівні 2013 року та не змінювалися протягом трьох років. Про це повідомляє видання «Українська правда».

Правила педикюра Стулья для кухни Новость о пожаре в Мытищи Инструменты для малярных работ Можно ли заработать настоящие деньги с помощью мобильного телефона

Лента новостей