30.08.2016 14:10

Існує два сценарії вирішення долі Донбасу

Існує два сценарії вирішення долі Донбасу
Евгений Стелькин

Або Україна буде вирішувати долю Донбасу за евіанським сценарієм (референдум), або доля України вирішуватиметься сильними світу цього без врахування думки самої України (Дейтонський сценарій для Боснії і Герцеговини 1995 року). Про це повідомляє український політолог Кость Бондаренко.

«Народний депутат Вікторія Сюмар (належить до політичної орбіти Олександра Турчинова) у телевізійному інтерв'ю заявила, що подальше питання Криму та територій на Донбасі, які не контролюються Києвом, необхідно вирішувати на всенародному референдумі. Київ шукає варіант компромісу за Евіанським сценарієм: у березні 1962 року президент Франції Шарль де Голль у Евіані домовився із лідером алжирських сепаратистів Ахмедом Бен Белою про проведення референдуму, який мав покласти край кровопролитній війні (за тодішньою французькою термінологією - «операції з наведення громадського порядку») і визначити подальший статус Алжиру», - зазначає експерт.

Кость Бондаренко нагадує, що минулого року опублікував статтю, головна теза якої: або Україна буде вирішувати долю Донбасу за евіанським сценарієм (референдум), або доля України вирішуватиметься сильними світу цього без врахування думки самої України (Дейтонський сценарій для Боснії і Герцеговини 1995 року).

«Очевидно, що я не відкрив Америку і подібні плани народжувалися не лише в моїй голові», - наголошує політолог.

«Питання: що заважало більш активно обговорювати можливість компромісу на Донбасі рік тому? Наскільки «принциповість» і «непоступливість» українських «яструбів» була реальною, а не кон'юнктурною? Чи потрібно було чекати, коли замаячить привид зустрічі у Пекіні, де обговорюватиметься питання України без України (фактично натяк на Дейтон), щоби раптом згадати про Евіан? Ну, а якщо почали говорити про різні географічні назви, думаю, багатьом буде не зайвим згадати і про Гаагу», - зазначає експерт.

Что такое профнастил? Купить новостройку или вторичку? Особенности пластиковых окон для делового офиса Самостоятельная установка стиральной машины Кондиционер для дома. Выбираем правильно.

Лента новостей