06.04.2018 15:39

Капранов: Кожен обирає, куди свої яйця нести - чи в Київський патріархат, чи в Московський

Евгений Стелькин

Навіть СРСР нічого не зміг зробити зі святкуванням Великодня. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню Новости Украины – From-UA розповів український письменник Дмитро Капранов.

За словами нашого співрозмовника, попри війни, негаразди, імперії і комуністів, ми залишаємось вірними традиціям, як і наші пращури.

«Треба віддати належне, що історія зі святкуванням Великодня у нас з радянського минулого, і вона настільки міцна, що навіть СРСР нічого з нею не зміг зробити. В радянських магазинах перед Великоднем з'являлися паски, вони називалися «кєкс празднічний», «кєкс вєсєнній», але, по суті, це були ті самі паски, бо, виходить, що держава, яка б вона не була, безсила проти буття і так чи інакше мусить його адаптувати», - зазначає письменник.

«Попри те, що нам у школі казали, що не можна йти у церкву, що ходили комсомольські патрулі, виловлювали, хто святить, але, тим не менш, все це відбувалося», - додає Капранов.

Експерт нагадує, що ритуали, які супроводжують святкування Великодня, значно давніші за християнство.

«Ці самі паски, крашанки — це залишки від стародавніх культів. І сьогодні ми в цих святах об'єднуємо в одну кучу, і як наші прапрапрапращури вшановували весну, і ми робимо так само», - каже пан Дмитро.

Щодо того, як власне його родина відзначає Великдень, наш співрозмовник зазначає наступне: «Ми, як і більшість українців, належимо до християн різдвяно-великоднього звичаю, тобто ми згадуємо, що ми християни, двічі на рік, коли Різдво і коли Великдень, і тому, звісно, святкуємо, як всі: печемо паски, робимо крашанки. Вдома збирається вся родина. Ми навіть написали на Великдень невеликий вірш: “Великдень настане і спитає тебе: парафіянин, визначайся — Москва чи Київ, КП чи МП: куди понесеш свої яйця?” Власне під цим гаслом у нас і відбувається святкування Великодня. Кожний обирає, куди свої яйця нести — чи в Київський патріархат, чи в Московський. Ну, ми, звісно свої несемо в Київський, тому що Володимир хрестив Київ, а не Москву. Така проста логіка».

Источник

Корпоратив на работе: что надеть? Что такое профнастил? Как быстро увеличить депозит Особенности пластиковых окон для делового офиса Экономим на отоплении

Лента новостей