Київ втратив свою родзинку: хто у цьому винен

Київ втратив свою родзинку: хто у цьому винен
Евгений Стелькин

Київ безумовно є, тим більше був і буде центром культури України, центром в тому числі і тих речей і історичної пам'яті, які залишилися, тому що ще дещо залишилося з тих пам'яток історії, які свідчать, що це була столиця і гетьманської України свого часу, і УНРівська столиця. Про це читачам Інтернет-видання Новини України-From-UA розповів український політичний і громадський діяч, екс-голова КМДА Володимир Бондаренко.

За словами нашого співрозмовника, коли переводили її в Харків, то один з аргументів був, що тут навіть бруківка відчуває рух силовиків, українських воїнів і тут був сам Грушевський, тому треба перевести подалі в Харків, ближче до Росії. Це така історична довідка.

Громадський діяч і сам багато років переживав за столицю і пам'ятає її в тому ще виді, в якому вона була в 60-70-х роках, коли він ще був малим, молодим та юним.

«Столиця була дійсно красивіша, вона була зеленіша», - зауважив політик, - «Коли потворив Київ Леонід Михайлович Черновецький, мені доводилося боротися з цим. Ми виступали, щоб він припинив деякі речі, наполягали на тому, щоб рятували ті об'єкти, які залишалися на Гончара, де колись було керівництво народного РУХу України чорноволівського. І це стосується не тільки Черновецького, а і такого керівника, як Попов, який тривалий період керував. Сьогодні ми реально втратили дуже багато чого. Одні тільки каштани на Хрещатику дуже багато чого значать».

Екс-голова КМДА згадує, як критикував неодноразово Арку дружби народів так звану.

«Яка дружба, яких народів, про що мова йде? Там унікальна принизлива для України стоїть скульптурна група внизу. Скульптор Скобліков, який зобразив українця колінопреклонного перед боярином російським, який стоїть, а українець йому руку протягує. Я вносив колись пропозицію таку, що найкраще використання Арки дружби народів порізати її на шампури для шашликів. Для всієї України вистачить. Але це було би краще використання, ніж ось це потвора, яка там стоїть. До того там був цікавий, унікальний центр, який забезпечував Маріїнський палац тропічними овочами. Там вирощувалися ананаси, банани. Сьогодні навіть боляче спостерігати цю хаотичну забудову Києва, який не має, на жаль, законно визначених меж, нормального Генерального плану, не має дотримання Генерального плану. Той, який нібито сьогодні існує і діє, порушений понад 3 тисячі разів», - наголошує громадський діяч.

Володимир Бондаренко нагадує, що свого часу Омельченко, на жаль, вжив деяких кроків, які привели до втрати контролю міста за забудовою.

«Зокрема існувала така правильна пропорція між будівельниками, планувальниками і економістами, які оплачували забудову Києва. Омельченко, як будівельник свідомо порушив пропорцію 50 на 50 між тими людьми, яким вигідно було, щоб будівельна продукція була дорога, і була та частина, яка оплачувала, це комітет економіки і Генеральний план, який слідкував за цим. Він свідомо порушив цю пропорцію на користь будівельників. І будівельна продукція почала абсолютно неадекватно дорожчати прямо на очах. Безліч будинків побудовано без Генерального плану, без взагалі якихось погоджень, в тих місцях, де не можна було багато будувати, на комунікаціях різноманітних. Є будинки, які побудовані абсолютно без будь-якого забезпечення теплом, водою, забезпечення виведення стоків. Тобто це одне з головних питань сьогодні - хаотична забудова Києва. Відсутність генерального плану, з ним тягнеться хаотична забудова, потім диспропорція між тими речами, які треба було дотриматись», - резюмував наш співрозмовник український політичний і громадський діяч, екс-голова КМДА Володимир Бондаренко.

Источник

Купить новостройку или вторичку? Прогулки на водном транспорте Можно ли заработать настоящие деньги с помощью мобильного телефона Стулья для кухни Корпоратив на работе: что надеть?

Лента новостей