15.10.2020 10:05

Команда Лейві хоче будувати у Теофіполі дороги, закривши ФАПи та школи на селі

Команда Лейві хоче будувати у Теофіполі дороги, закривши ФАПи та школи на селі
Евгений Стелькин

“Зекономив - значить заробив” - цим принципом вирішив керуватися кандидат на посаду голови Теофіпольської селищної ради Михайло Тененев, протеже місцевого землевласника та так званого теофіпольського “цукрового барона” Вадима Лейві.

Зустрічаючи із виборцями та відповідаючи на болісне для кожної громади питання фінансування інфраструктурних проектів, Михайло Тененев (який вочевидь взагалі не розбираеться в питаннях державного фінансування) пропонує закривати сільські школи та фельдшерсько-акушерські пункти (ФАПи). Зекономлені таким чином кошти Михайло Тененев пропонує використати на дороги, які, за дивним збігом обставин, будуватиме приватна компанія його патрона Вадима Лейві.

Школи під ніж

В той час, як керівництво ОТГ має робити все, щоб усі його мешканці мали доступ до якісної освіти, а школа стала освітнім центром та осередком демократії, кандидат на посаду голови Теофіпольської селищної ради Михайло Тененев пропонує закрити сільські школи.

Наразі у Теофіпольській ОТГ налічується 30 шкіл, 27 з них Михайло Тененев пропонує закрити. Діти з сільських шкіл, за задумом кандидата, будуть навчатися у трьох школах райцентра - Теофіпольській ЗОШ №1, Теофіпольській ЗОШ №2 (на території цукрового заводу) та Теофіпольській ЗОШ-гімназії. “У Теофіполі рівень освіти кращий, тому нехай діти з сіл їздять у них”, - пояснює таке рішення кандидат.

Показово, що депутат Теофіпольської районної ради двох скликань Михайло Тененев весь цей час своєї каденції був пасивним та безініціативним, однак як тільки у райраді почали розглядати питання закриття деякий сільських шкіл району, його ніби підмінили. Тененев не просто голосував за таке рішення, але й агітував за нього своїх колег. Дійсно, зробити брудну справу руками “старої влади”, а потім користуватися вигодами такого рішення, мрія кожного політика.

Аналогічна пропозиція звучить і відносно сільських амбулаторій загальної практики сімейної медицини (колишні ФАПи) Теофіпольської селищної територіальної громади. Михайло Тененев пропонує наравляти усіх хворих у, нікуди правди діти, більш оснащені лікарні Теофіполя (ЦРЛ та ПМСД).

Те, що закриття лікувальний та навчальних закладів залишить без доступу до медичної допомоги мешканців сіл похилого віку, а діти будуть вимушені витрачати години на те, щоб дістатися шкіл, рівень освіти у який через переповнення впаде, Михайла Тенева не турбує. Так само, як і той факт, що лікарі та вчителі просто залишаться без роботи, а місцевий бюджет без частини надходжень у вигляді податків з їх заробітних плат (які виплачують з державного бюджету).

Місто без інфекційки

Команда Лейві-Тененева вже не перше лишає мешканців Теофіполя “з носом”. “Коронавірус лютує, а лікувати його нема де. Все завдяки Лейві ”, - жаліється мешканка Теофіполя Наталія Іванівна.

Тільки за вихідні у Теофіполі зареєстрували 4 випадки коронавірусу (загалом їх вже 286), станом на сьогодні пандемія вже забрала життя 3 наших земляків. Лікарі одностайні - життя теофіпольчан можна було б врятувати, якби місто мало належне медичне забезпечення та повноцінне інфекційне відділення. Наразі ж Теофіпольська ЦРЛ відправляє хворих на COVID-19 у інші лікарні області, а родичі вимушені їздити до них за десятки кілометрів, витрачаючи час та гроші.

“Дякувати” за те, що в розпал пандемії коронавірусу місто залишилось без повноцінного інфекційного відділення жителі Теофіполя мають тому самому “цукровому барону” Вадиму Лейві.

Свого часу саме “команда” Лейві-Тененев через підконтрольних депутатів сільської ради отримали в оренду на 30 років приміщення інфекційного відділення Теофіпольської центральної районної лікарні. Відділення розміщувалося на території цукрового заводу Вадима Лейві та дісталося йому лише за 1 гривню. Згодом приміщення, яке за заявами самого бізнесмену мало стати офісом його благодійного фонду, чарівним чином перетворилося на… готель. “Спочатку у колишньому приміщенні інфекційного відділення у селищі цукрового заводу мала бути амбулаторія, потім медичний пункт та квартири для лікарів, - згадує Наталія Іванівна. - У договорі оренди було чітко зазначено, що фонд Лейві бере на себе зобов’язання зробити в приміщенні колишнього інфекційного відділення гуртожиток для приїжджих спортсменів для всього району та кабінет лікаря, а жителів селища приймати у медпункті цукрового заводу. Але ж маємо те що маємо”. Так мешканці Теофіполя у розпал пандемії COVID-19 залишились без профільного медичного закладу.

Пригадують місцеві жителі Лейві і реконструкцію та будівництво у 2014-2015 роках твердопаливних котелень у школах району, за яку вони були змушені платити двічі. Всі роботи на загальну сумму 2,88 млн гривень тоді виконувала компанія Вадима Лейві “Лан”, а постачальником обладнання виступала його ж “Україна - 2001”. Згодом державна фінансова інспекція виявила не тільки факт завищення вартості монтажних робіт, але й невідповідність встановлених компанією Вадима Лейві котлів проєктно-кошторисній документації. В результаті держава втратила значні кошти, а місцева влада була змушена згодом витрачати додаткові кошти та купувати нові котли, бо становленні компанією Лейві просто вийшли з ладу. До речі, за фактом розкрадання державних коштів порушено кримінальну справу.

Сьогодні ж Вадим Лейв прагне отримати ще більше влади у Теофіполі, а з нею і доступ до бюджетнів коштів, поставивши на місце голови Теофіпольської селищної ради свою людину Михайла Тененева. За результатами опитування ВГО «Передові правові ініціативи», у боротьбі за місце мера він наразі поступається кандидату від політичної партії “За конкретні справи” Віктору Лебединському. За ставленника Лейві готові віддати свої голоси 25,2 % виборців, за кандидата від найпотужнішою політичної сили регіона Лебединського 33,6 % теофіпольчан.

Але, як зазначають експерти, цілком ймовірно, що перед самими виборами Вадим Лейві підключить свій потужний адміністративний ресурс та буде тиснути на власних пайовиків та працівників заводу.

Источник

Транспортировка грузов на фурах Выращивание цветной капусты Стулья для кухни Проблема гаджетомании у детей Прогулки на водном транспорте

Лента новостей