26.01.2017 12:23

Нові вимоги ЄС: до чого слід готуватися українським водіям

Нові вимоги ЄС: до чого слід готуватися українським водіям
Евгений Стелькин

Українцям варто очікувати повернення обов'язкового технічного огляду. Про це виданню РИА Новости Украина повідомив автоюрист Богдан Глядик.

На українських водіїв чекає багато сюрпризів, серед яких періодична перевірка знань правил і зменшення терміну дії водійських прав. В Закон "Про дорожній рух" та правила дорожнього руху готуються внести деякі зміни, для того, щоб привести внутрішні правові норми у відповідність з європейськими. Це одне з головних вимог Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Коментуючи сутність директив ЄС, співрозмовник видання повідомляє наступне: «Якщо взяти загальну кількість водіїв, яка є в Україні, для них це нічого не означає, це виключно ті норми, які будуть стосуватися комерційних і тих перевезень, які передбачають небезпечні вантажі: пального, легкозаймистих вантажів. А для комерційних перевезень будуть певні терміни змінюватися, будуть змінюватися строки проходження такого технічного контролю, але в основному це більше просто імплементація наявних угод».

Що стосується директиви щодо водійських прав, то, за словами експерта, з цього приводу перейматися не має сенсу.

«Робиться акцент на тому, що буде перевірятися стан здоров'я водіїв. На сьогодні, згідно діючого законодавства, молодий водій до 55 років кожних 10 років повинен проходити медогляд на здатність керувати транспортними засобами. Але сьогодні ніхто не здійснює контроль: чи дійсно ці водії проходять медогляди і чи дійсно вони мають можливість керувати транспортними засобами. Якщо буде введено критичний строк керування, тобто дійсності водійських прав в десять років, кожні десять років буде можливість контролювати: чи проходив водій медогляд, чи має він право здійснювати керування», - каже юрист.

Щодо «терміну придатності» водійських прав, Глядик повідомляє наступне: «Це буде залежати від категорії транспорту, на якому буде їздити: чи це комерційний, чи це приватний, чи це вантажний, чи це легковий засіб».

За словам експерта, українцям варто очікувати повернення обов'язкового технічного огляду.

«Про це навіть не варто вже сперечатися, це обов'язково буде найближчим часом. Якщо я не помиляюсь, вже в 2018 році повинні будуть проходити перші технічні контролі транспортні засоби», - каже співрозмовник видання.

Лепнина из гипса Стулья для кухни Как организовать туристический поход Спортивные комплексы для развития детей Проблема гаджетомании у детей

Лента новостей