24.01.2023 20:48

Переваги й різновиди HDMI кабелю

Евгений Стелькин

Існує декілька способів під'єднання компонентів домашньої мультимедіа системи, для передачі аудіо та відео. Найпопулярнішим способом під'єднання цифрових пристроїв залишається кабель HDMI, за допомогою якого аудіо та відео передаються по одному кабелю. 

Щоби отримати найвищу якість відтворення найкраще користуватися кабелем HDMI з підтримкою 3D відео та останніх аудіо кодеків.

HDMI кабель Silent Wire Series 32 mk3 HDMI-HDMI 1.0m, v2.0, 3D, UltraHD 4K

Типи HDMI кабелів

Щоби не помилитися з вибором кабеля, варто звертати увагу на швидкість. За цим критерієм розрізняють кабелі:

  • Стандарт — підтримує формати HD (720p) і Full HD (1080i), використовується в програвачах, супутникових приставках.

  • Висока швидкість — підтримує майже всі формати, у тому числі Deep Color і 3D.

  • Стандарт з підтримкою Ethernet використовується, коли необхідно організувати інтернет-з'єднання. Швидкість передачі трафіку складає до 100 Мб / с.

  • Висока швидкість з Ethernet — універсальний формат, котрий використовується для цифрового телебачення та швидкісного інтернет-з'єднання.

  • Автомобільний стандарт створюється для автомобільних мультимедіа систем.

Різновиди інтерфейсів:

  • класичний (А) — найчастіше такі кабелі є в базовій комплектації побутової техніки, також такий інтерфейс часто присутній на задній панелі сучасних телевізорів;

  • міні чи мікро (С або D) — зменшена версія інтерфейсу, котра використовується для під'єднання смартфонів, планшетів, фотоапаратів та іншої портативної техніки; 

  • інтерфейс із розширеним відеоканалом (В) — цей варіант потрібен для передачі відео формату Full HD 1080 р;

  • варіант із захисним замком (Е), часто застосовується в автомобільних аудіосистемах.

Важливі нюанси вибору кабеля

При виборі HDMI кабеля потрібно звертати увагу на довжину — дріт не повинен натягуватися, проте й скручувати його у неохайні клубки також не треба. Проте згідно зі стандартів, довжина HDMI не повинна перевищувати 10 метрів, адже при надто великій довжині можуть виникати викривлення сигналу. Якщо необхідно зєднання понад 20 метрів, можна обирати кабель HDMI серії XL.

Також кабель можна подовжити, використавши кабель «вита пара» категорії 5/6, паралельно з установкою додаткової розетки біля компонентів аудіо системи. 

Коли ви обираєте довжину кабеля, можна орієнтуватися на площу перерізу провідника. Чим довший кабель, тим товстішим має бути провідник. Діаметр позначається маркуванням AWG ― чим більше це значення, тим тоншим буде провідник.

Оптимально обирати переріз до п'яти метрів — 28AWG, до 10 метрів — 26AWG, до 15 метрів — 24AWG.

Важливо звертати увагу на екранування — захисний шар має захищати кабель не лише від перешкод та викривлень, але й від механічних пошкоджень.

HDMI кабель Oehlbach Easy Connect Steel HDMI-HDMI 2.5m, v2.0, 3D, UltraHD

Деякі модифікації кабелів підтримують функцію Audio Return Channel. Ця особливість дозволяє виконувати двонаправлений обмін даними на швидкості до 100 Мбіт / с.

Якщо ви хочете насолоджуватися високоякісним контентом, обирайте модифікації кабелів з підтримкою 4K, 3D.

Диета для страдающих от диабета Прогулки на водном транспорте Sony Xperia TX - спустя 3 года эксплуатации Лето – 2015. Модные женские часы Стулья для кухни

Лента новостей