13.07.2016 12:43

Поліція стала на бік аграрної мафії?

Поліція стала на бік аграрної мафії?
Евгений Стелькин

За 25 років Незалежності, українці уже добре звиклись із думкою, що ті, хто мали захищати їхні домівки від зла, самі вриваються туди та творять беззаконня, сльози та біду, про це пише "Електорат" зі ссилкою на СТОЛИЧНИЙ САЙТ.

Усе частіше розуміємо, що можна змінити назву з “міліції” на “поліцію”, старенькі “бобіки” замінити “Пріусами”, але плетену роками злочинну павутину ми розірвати не в силі. Метастази корупції та бандитизму, здається, навіки вп’ялись у правоохоронну систему України. І якщо теоретично поліція має бути на стороні правди, то на практиці вона там, де гроші.

Доказом цього твердження стає скандал, у якому замішаний горезвісний Агрохолдинг “Мрія”, який розгорнув свою діяльність у західних областях України.

Долучаємось до розслідувань, які вже почали проводити журналісти низки інтернет видань.

У серпні минулого року, за постановою слідчого, агрохолдингу «Мрія» на відповідальне зберігання було передано 141 одиницю причіпної сільськогосподарської техніки, яка належить ТОВ “Профіт-контроль”. Задля проведення певних слідчих дій, тоді ж – у серпні 2015-го, суд наклав на цю техніку арешт. А 29-го червня 2016-го року, ще одним судовим рішенням, арешт було скасовано і «Профіт-контроль» отримав право забрати свої технічні засоби. Однак забирати своє майно законні власники не змогли. Агрохолдинг «Мрія» розікрав техніку на суму більше 100 млн. гривень, і залишилося її менше третини.
Куди ж поділась техніка?! З’ясувалося, що вона незаконно використовується агрохолдингом “Мрія” на польових роботах і тракторними тягачами, переважно вночі, передислоковується з одного лану на інший.

Працівники ТОВ “Профіт-контроль”, змушені самі відслідковувати ці таємні переміщення і затримувати своє майно просто на дорогах. Законні власники викликають поліцейських. І тут починається справжня “міліцейський фокус”: викрадену “Мрією” техніку відкрито та без жодних докорів сумління повертають назад крадіям, а не фірмі-власнику.

А тепер, на хвилиночку, уявіть ситуацію, що майже сотня одиниць вкраденої техніки на суму більше 100 млн. гривень працює та пересувається (без жодних документів) по цій аграрній області, без відома правоохоронців. “Соупадєніє — нє думаю…”

Такий неприродній симбіоз тернопільських правоохоронців та агрохолдингу-крадія викликає лише огиду та тотальну втрату віри у майбутнє нашої країни.

Але дивуватись немає чому. Поліціянти далекої від столиці Тернопільщини неодноразово демонстрували, що прийшли на посади заради грошей та влади, а не для захисту прав місцевих мешканців та бізнесу.

Постійні скандали навколо “правоохоронного кубла” уже нікого з місцевих не дивують.

Безліч питань виникає до пана Олександра Богомола, начальника Головного управління Національної поліції Тернопільської області.

Тільки за минулий рік рівень злочинності в цій області виріс на 30%.

Як стверджують місцеві журналісти, п’яний родич головного поліціянта, на своїй автівці збив насмерть батька-одинака чотирьох дітей. Тому, ймовірно, саме через кровні зв’язки вбивцю напідпитку не тримали під арештом.

Що уже говорити про вкрадену “Мрією” техніку, якщо на Тернопільщині навіть душогубів відпускають додому?

“Під носом” у поліцейського начальства процвітає бандитизм та “ментовське беззаконня”.

А ось ще одна цікава інформація. Такий собі Василь Мокрицький, підопічний пана Богомола, обіймає посаду начальника Управління захисту економіки в Тернопільській області Департаменту захисту економіки Національної поліції. До цього працював спершу заступником, а потім – начальником УДСБЕЗ області.

– «Мокрий» (таку кличку дали підполковнику товариші по службі, – авт.) давно розказує, що Богомол у нього ручний, бо він йому серйозну «долю» заносить від кришування валютчиків. Навіть Струк (начальник тернопільської патрульної поліції, – авт.) і його підлеглі не чіпають мінял на автовокзалі, бо вони під захистом у “Мокрого”, – розповіли інформатори нашим колегам з видання «Репортер».

Більше того, виникають запитання і до законності перебування на посадах більшості правоохоронців області, адже велика кількість “поліцейських шишок” повинна була піти з крісел у зв’язку із люстрацією. Про це неодноразово кричали громадські організації, яких, до речі, місцева поліція любить час від часу прослуховувати.

Отож, не дивно, що правоохоронці Тернопільщини в черговий раз розтоптали Закон. У “ментовського кубла” Тернопільщини тепер є своя “Мрія”, яка стала відображенням усіх пороків старої правоохоронної системи, перебравши усі її найбрудніші методи та звички.

Цікаво, а чи на довго в керівництва “Мрії” вистачить валютних запасів, аби “поліцейська” милість не перетворилась на “ментовський” гнів?

Правила педикюра Корпоратив на работе: что надеть? Купить новостройку или вторичку? Кондиционер для дома. Выбираем правильно. Экономим на отоплении

Лента новостей