29.03.2018 10:15

Порошенко підписав закон, який торкнеться всіх водіїв: що зміниться

Евгений Стелькин

Президент Петро Порошенко підписав закон, який торкнеться всіх автомобілістів в Україні.

Так, Порошенко дозволив поліції евакуювати припарковані авто, які заважають руху транспорту.

У документі зазначено, що евакуація може здійснюватися, якщо авто поставлено на проїжджій частині в 2 і більше рядів, розташовано на залізничних переїздах, на трамвайних коліях, на естакаді, мосту, шляхопроводі або під ним, в тунелі, на пішохідному переході або ближче 10 м від нього по обидва боки, на перехрестях і ближче 10 м від краю проїжджої частини при відсутності на ній пішохідного переходу.

Також авто заберуть, яко воно стоїть ближче 30 м від посадкових майданчиків для зупинки маршрутних транспортних засобів, ближче 10 м від позначеного місця виконання дорожніх робіт і в зоні їх виконання, ближче 10 м від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду.

Евакуацію авто зафіксують на фото та відео у відповідному протоколі про адміністративне правопорушення. Інформацію про евакуацію повинні відразу ж передавати на мобільний номер і електронну пошту власника машини.

У законі зазначено, що порушення правил парковки авто, в тому числі несплата вартості послуг з користування майданчиком для платного паркування, тягне за собою накладення штрафу в 20-кратному розмірі від вартості 1 години послуги з користування парковки.

Парковка в місцях, призначених для безкоштовного паркування транспортних засобів, особами, які не мають відповідних пільг, тягне за собою накладення штрафу в 30-кратному розмірі від вартості 1 години послуги з користування парковкою.

Відзначимо, що постанова про адміністративне стягнення за порушення правил парковки може виноситися без участі порушника.

Однак інспекторам з паркування забороняється приймати готівкові кошти як плату за послуги паркування.

Закон вступив в силу через 180 днів з дня опублікування.

Источник

Что такое профнастил? Новость о пожаре в Мытищи Инструменты для малярных работ Как быстро увеличить депозит Диета для страдающих от диабета

Лента новостей