13.09.2018 14:07

Правозахисник Чемерис пояснив, чи дійсно переселенці не мають права брати участь в місцевих виборах

Правозахисник Чемерис пояснив, чи дійсно переселенці не мають права брати участь в місцевих виборах
Евгений Стелькин

Якщо позбавити внутрішньо переміщених осіб права голосу, то це буде певний плюс для існуючої влади. Про це в ексклюзивному коментарі журналісту інтернет-видання Новости Украины – From-UA розповів правозахисник, член правління Української Гельсінської Спілки Володимир Чемерис.

Коментуючи інформацію про те, що Верховний суд заборонив участь переселенців в місцевих виборах, наш співрозмовник зазначає наступне: «Насправді зміни до закону про місцеві вибори були ухвалені ще в 2015 році, якщо я не помиляюсь. Йшлося про те, що ті люди фактично позбавлені права на голосування, якщо вони не мають реєстрації в тому місті, де вони реально проживають і хочуть відповідним чином проголосувати за місцеву владу. У них можливість, але це дуже утруднено. І очевидно, що далеко не всі вимушено переміщені особи зможуть пройти цей бюрократичний момент для того, щоб отримати право на голосування».

Насправді, додає правозахисник, ці зміни до закону суперечать Конституції України, де йдеться про те, що всі українці мають рівні права голосувати.

«Ці люди живуть на відповідних місцях вже не в Донбасі, а в великій Україні. Вони вже живуть кілька років, беруть участь в економічному і громадському житті, відповідно в своїх територіальних громадах. І тому очевидно, що вони як громадяни України мають право обирати себе органи місцевого самоврядування там, де вони власне проживають. Насправді це, звичайно, позбавлення їхніх прав, забезпечених Конституцією», - каже Чемерис.

«Але таке голосування не потрібне нинішній владі, тому що в абсолютній більшості внутрішньо переміщені особи налаштовані проти існуючої влади, зрештою, як і більшість українців. Але якщо позбавити їх права голосу, то це буде певний плюс для існуючої влади», - додає наш співрозмовник.

Источник

Можно ли заработать настоящие деньги с помощью мобильного телефона Самостоятельная установка стиральной машины Новость о пожаре в Мытищи Что такое профнастил? Транспортировка грузов на фурах

Лента новостей