Пристрасті Тараса Шевченка, про які мало хто знає

Евгений Стелькин

9 березня 2018 року виповнюється 204 роки з дня народження великого українського поета, художника і прозаїка Тараса Григоровича Шевченка. Про творчість і життя поета написано велику кількість книг і знято безліч фільмів, проте є відомості, які до сих пір не знає більшість людей.

Ось деякі з цих відомостей.

Тарас Шевченко закохувався 6 разів. Першим коханням поета стала його односельчанка Оксана Коваленко. Родичі були впевнені, що молоді одружаться, коли Тарас і Оксана стануть дорослішими. Однак Шевченко відвіз Енгельгардт, а Оксана згодом вийшла заміж за іншого чоловіка. Поет, будучи в зрілому віці, неодноразово згадував свою першу кохану в віршах.

Другою жінкою, яку полюбив Кобзар, стала польська швачка Дзюня Гусиківську, однак і з нею у Шевченка не склалося.

Третя любов Шевченка - Анна Закревська, якій був на той момент 21 рік. Але Тарасу і Ганні не судилося бути разом - дівчина була одружена з полковником. Ганні Тарас Шевченко присвятив свій вірш "Г.З.".

Будучи молодим Шевченко відвідував різні бали, під час одного з них його помітила княжна Варвара Рєпніна-Волконська. Княжна запропонувала Тарасу пожити в своєму маєтку в Яготині, на що поет погодився. Однак Тарас сприймав Варвару тільки як близького друга, а не як коханку, через що вони незабаром розлучилися.

Наступна дама серця Шевченка була на 30 років молодшою, ніж він. Катерина Піунова була актрисою, зовсім юною дівчиною - їй було всього лише 14 років на той момент, коли Шевченко запропонував вийти за нього заміж. Тому батьки були категорично проти, і шлюб не відбувся.

Останньою, кого полюбив Шевченка, стала 19-річна дівчина Лукерія Полусмак. Вона працювала служницею. Щоб заслужити прихильність коханої Шевченко обдаровував її сукнями, туфлями, перснями, сережками і навіть купив їй Євангеліє з золотими краями. Після довгих залицянь дівчина прийняла пропозицію руки і серця. Шевченко активно готувався до одруження і найняв Лукерія вчителя, щоб той навчив наречену хорошим манерам і прищепив їй елементарні знання. Однак весілля не відбулося. Дослідники припускають кілька версій розірвання заручин: зрада Лукерія з її ж учителем, або її відмову їхати з Шевченком в Санкт-Петербург. Лукерія стала останньою, кого поет полюбив незадовго до смерті.

У будь-якої людини є слабкості, і Тарас Григорович не був винятком. Слабкістю Кобзаря були не тільки його кохані, але і любов до алкоголю.

Крім того, Шевченко був улюбленим учнем художника Карла Брюллова. Про Шевченка як про художника знають не всі, проте збереглося безліч його робіт - 835, а ще 300 - загублені. У 1860 році Імператорська Академія мистецтв удостоїла Шевченка звання Академік гравіювання за виконану ним гравюру по картині Рембрандта "Притча про робітників на винограднику".

Будучи молодим Шевченко був модником і в своєму щоденнику ділився радістю від покупки гумового плаща-макінтоша. Варто зазначити, що такий плащ тоді коштував 100 рублів і дозволити собі його міг далеко не кожен. Непоганий дохід Шевченко приносила робота портретистом.

Источник

Спортивные комплексы для развития детей Проблема гаджетомании у детей Новость о пожаре в Мытищи Инструменты для малярных работ Диета для страдающих от диабета

Лента новостей