09.02.2018 23:43

Сонячні модулі: класифікація та переваги продукції

Сонячні модулі: класифікація та переваги продукції
Евгений Стелькин

Отримання сонячне енергії - один з перспективних напрямків, яке активно розвивається. У різних країнах світу активно зводяться спеціальні електростанції, а власники приватних будинків і котеджів переходять на автономне енергоспоживання. Для облаштування станцій будуть потрібні сонячні модулі, які також називають батареями. Вони необхідні для «збору» світлового потоку і перетворення його в електричну енергію. Встановлюється продукція близько або безпосередньо на дахах багатоповерхівок, приватних будинків, дач, котеджів. Використовуються модулі і в промисловій, виробничій сферах, помітити його можна і на білборді.

Особливості функціонування

Екологічно чисті генератори не завдають шкоди навколишньому середовищу і людству, чого не скажеш про атомні, теплових, гідравлічних електростанціях. Монтувати фотоелектричні панель слід на ділянці, куди падає велика кількість світлового потоку, немає ніяких природних або штучних загороджень. Для виробництва батареї використовуються спеціальні фотоелементи - кремнієві пластини, які між собою з'єднані ланцюгом. Саме ці пластини дозволяють трансформувати світлове випромінювання в електроенергію.

В процесі поглинання батареями фотонів утворюється струм в колі замикання. Після цього буде відбуватися генерація світлового потоку в електрику. Його можна не тільки використовувати для роботи електроприладів, а й зберігати.

Вибір сонячного модуля: існуюча класифікація

Продукція класифікується на такі категорії:

  • Монокристалічна - для виробництва використовується монокристалічний кремній. Відмітна характеристика такого матеріалу в його високому ККД, який досягає рівня в 17-23%. Це найвищий показник. На додаток до цього модулі довговічний, термін їх служби обчислюється кількома десятиліттями.
  • полікристалічного - фотоелементи виробляються з полікристалічного кремнію. ККД трохи нижче, ніж у попереднього варіанту, але все-таки досягає 11-12%.
  • Аморфні - ця продукція за показниками корисної дії поступається аналогам - ККД тут не перевищує 8%. Для виробництва ж використовують заготовки зі скла, пластику, стали, а тому виріб стає досить гнучким і зручним у використанні.

Кожен із зазначених варіантів на сайті https://ekotechnik.in.ua/produktsiya/solnechnye-moduli/ може бути використаний для забезпечення електроенергії в заміському будинку, котеджі, на невеликій дачі, а також в приватному будинку.

Самостоятельная установка стиральной машины Транспортировка грузов на фурах Стулья для кухни Корпоратив на работе: что надеть? Как быстро увеличить депозит

Лента новостей