09.01.2018 16:28

Суд Нідерландів «заморозив» активи двох компаній Ахметова (документ)

Суд Нідерландів «заморозив» активи двох компаній Ахметова (документ)
Евгений Стелькин

Суд Амстердаму (Нідерланди) заморозив активи компаній ДТЕК та Метінвест, які входять до групи СКМ українського олігарха Ріната Ахметова. Про це говориться у рішення суду від 5 січня 2018 року.

Рішення стосується позову компанії Raga Establishment Limited до Ріната Ахметова по справі щодо продажу української телекомунікаційної компанії «Укртелеком».

Суд Амстердаму підтримав вимоги Raga Establishment Limited і виніс позитивне рішення щодо замороження наступних активів Ріната Ахметова:

- всі акції SCM Management BV, зареєстровані від імені SCM Holdings;

- всі акції в DTEK Management BV, зареєстровані від імені СКМ Капітал;

- всі акції DTEK BV, зареєстровані від імені СКМ Капітал;

- всі акції в DTEK Grids BV, зареєстровані від імені СКМ Капітал;

- всі акції компанії Metinvest B.V., зареєстровані від імені СКМ Капітал;

- всі акції Premium Home BV, зареєстровані від імені PH Premium.

Суд Амстердаму оцінив претензію компанії Raga Establishment Limited до Ріната Ахметова у сумі 764 614 219,77 євро.

Компанія групи СКМ придбала акції «Укртелекому» у Raga Establishment Limited (тоді називалася EPIC Telecom Invest Limited) в 2013 році. Втім, як стверджує «Raga», СКМ сплатив лише перший транш цієї покупної ціни, зокрема суму 100 млн. доларів США, і згодом відмовився виконувати свої договірні зобов'язання. Загальна сума, яку Ахметов мав заплатити за «Укртелеком», складає 860 566 951,86 дол.

Відповідно Raga Establishment Limited звернулась до суду з позовом проти СКМ.

Відповідачами у позові зазначені компанії SCM Holdings Ltd, PH Premium Home Limited, CM (System Capital Management) Ltd, які зареєстровані на Кіпрі, та які контролюються олігархом Рінатом Ахметовим.

«Відповідачі є частиною Групи СКМ, яка контролюється паном Рінатом Ахметовим, що є їхнім бенефіціарним власником. До цієї групи також входить компанія SCM Financial Overseas Ltd («SCM FO»), до якої Raga Establishment Limited має позов на суму понад 800 млн. Доларів США», - зазначається в аргументації позову компанії Raga.

Як стверджує Raga Establishment Limited , відповідачі разом із Рінатом Ахметовим задіяні у низці внутрішньодержавних транзакцій, які суттєво негативно вплинули на інтереси та статус кредиторів СКМ, серед яких є і Raga, і тому мають виплатити Raga суму збитків.

«Raga» вказує, що група СКМ мотивувала свою відмову у виплаті всієї суми за «Укртелеком» тим, що вона зазнала значних втрат в результаті економічної кризи в Україні. Між тим у своєму позові «Raga» навела декілька прикладів того, що СКМ попри небажання платити за «Укртелеком» проводила доволі вагомі фінансові операції, які значно перевищували суми, які вона повинна була виплатити компанії «Raga». Більше того, позивач зазначає, що помітив у діяльності холдингу Ахметова підозрілу діяльність, яка схожа на те, що він намагався приховати свій справжній фінансовий стан.

«У червні 2013 року СКМ зобов'язувався здійснити платіж на користь «Raga Establishment» у сумі понад 860 мільйонів доларів США. Незалежно від того, що наприкінці 2014 року він здійснював низку операцій у співпраці з кількома особами та компаніями Групи СКМ, в яких важливі активи СКМ були продані групам компаній лише за їх номінальною вартістю або з цілком заниженими цінами з метою обійти зобов'язань СКМ до «Raga Establishment»», - говориться у позові компанії.

Raga додає, що суд на Кіпрі 27 грудня 2017 року виніс рішення щодо заморожування інших активів Ріната Ахметова саме у справі, яка стосується невиплатою з боку СМК залишку суми за придбання української телекомунікаційної компанії «Укртелеком» у 2013 році.

Своїм рішенням кіпрський суд заморозив активи Ахметова на суму 820 млн. доларів.

Серед активів, які можуть потрапити під арешт, значаться:

  • холдинг СКМ та компанії, які до нього входять;
  • акції (участь) в ПАТ «Перший Український Міжнародний Банк» (банк ПУМБ);
  • 90,25% участі в акціонерному капіталі ТОВ «Стадіон Шахтар»;
  • 100% участі в акціонерному капіталі ESPV Limited, яка володіє будівельною компанією «Еста-холдинг», в управлінні якої знаходяться бізнес-центр «Леонардо» (м. Київ), ЦУМ (м. Київ), готель «Опера» (м. Київ) та ін.;
  • 100% участі в акціонерному капіталі UMBH Ukrainian Machine Building Holding Ltd;
  • 100% участі в акціонерному капіталі Vesco Limited (володіє компанією «Веско» - українським підприємством по відкритому видобутку глин);
  • 100% участі в акціонерному капіталі Parallel Nafta Limited (автозаправки «Параллель»);
  • 100% участі в акціонерному капіталі Ucomline Holding Limited (офшорний власник «Фарлеп-Інвесту», що володіє телекомунікаційними активами Ахметова);
  • 100% участі в акціонерному капіталі Lemtrans Limited (транспортні активи Ахметова);
  • пивоварний завод «Дніпро»;
  • інші.

Також під заморожування може потрапити нерухомість Ахметова у Лондоні. Зокрема, мова йде про апартаменти у столиці Великобританії, які на момент купівлі вважалися найдорожчою лондонською нерухомістю.

В результаті кіпрський суд став на сторону «Raga Establishment» і заморозив активи Ріната Ахметова на 820 млн. доларів, що еквівалентні тій сумі, яку СКМ винен за «Укртелеком».

Відповідно до розпорядження суду про замороження, Ахметов та інші респонденти можуть вільно розпоряджатися своїм майном до тих пір, поки активи будуть зберігатися на рівні як мінімум 820,5 млн дол. (тобто сума, необхідна «Raga» в судовому розгляді), а компанії «Raga» будуть сповіщати заздалегідь про великі транзакції.

Відповідачам, серед яких Рінат Ахметов, при цьому «дозволяється використовувати та розпоряджатися грошовою сумою до 20 000 євро щомісячно для покриття власних судових витрат, та розпоряджатися додатковою грошовою сумою до 20 000 євро на місяць для покриття витрат на проживання».

Група СКМ вже заявила, що має намір оскаржити рішення кіпрського суду. «В даний час ми дійсно отримали інформацію про попереднє визначення суду на Кіпрі щодо деяких компаній групи СКМ за позовом компанії Raga Establishment Limited. Ми категорично не згодні з цим визначенням і воно буде нами оскаржено. Компанії групи СКМ будуть також активно захищатися в судах проти безпідставного позову компанії Raga Establishment Limited, в рамках якого було винесено ухвалу», - говориться у заяві СКМ Ріната Ахметова.

Коментаря групи СКМ стосовно рішення суду Амстердаму щодо замороження активів ДТЕК та Метінвест поки що немає.

8 січня 2018 року суд постановив, що наступне засідання по справі за позовом компанії Raga Establishment Limited до групи СКМ Ріната Ахметова відбудеться 27 лютого 2018 року. Відповідно як мінімум до цієї дати зазначені вище активи українського олігарха будуть «заморожені».

Источник

Правила педикюра Как быстро увеличить депозит Новость о пожаре в Мытищи "Умный" ремешок для часов Как организовать туристический поход

Лента новостей