11.08.2016 13:25

У Києві пройде фестиваль художньої кераміки «ЦеГлина 2016»

У Києві пройде фестиваль художньої кераміки «ЦеГлина 2016»
Евгений Стелькин

12 серпня о 19.00 у новому столичному керамічному арт-просторі «ЦеГлинаАрт» (вул. Набережно-Лугова, 2-В) відбудеться відкриття щорічного фестивалю сучасної художньої кераміки «ЦеГлина 2016». Масштабна арт-подія триватиме до 24 серпня. Вхід для усіх бажаючих – вільний.

Головна мета проекту – розвиток професійної кераміки в Україні.

Ідея проведення фестивалю належить Олесі Дворак-Галік. Проект реалізується за підтримки Sky Art Foundation, куратори – Юлія Островська та Олеся Дворак-Галік.

Фестиваль сучасної художньої кераміки проходить четвертий рік поспіль та та цього року вперше набуває статусу міжнародної події – до проекту долучаться керамісти з Польщі, Литви, Японії. “Це дуже важливо для фестивалю, адже культурний обмін між авторами із різних країн сприятиме збагаченню української кераміки”, – підкреслює Олеся Дворак-Галік.

Гості фестивалю також побачать роботи провідних українських керамістів. Серед них творіння Уляни Ярошевич, Олени Бланк, Гії Міміношвілі, Ігора Берези, Неллі Ісупової, Світлани Пасічної, Володимира Хижинського, Юрія Мусатова, Ірини Марко, Олесі Дворак-Галік, Ганни Друль, Беати Корн, Олександра Мірошніченко, Нати Попової, Івана Фізера, Яніни Міронової та інших.

Завданнями проекту є демонстрація сучасного розвитку української художньої кераміки, формування інтересу до керамічного мистецтва, популяризація творчості художників, налагодження співпраці між керамістами, дизайнерами, архітекторами, галеристами, колекціонерами”, – відзначає Юлія Островська.

У рамках фестивалю пройдуть дискусії, творчі вечори художників, презентації персональних проектів, лекції, перформанси, покази відеофільмів про художню кераміку та міжнародні керамічні симпозіуми.

Також на виставці будуть представлені керамічні роботи, які люди з вадами зору зможуть відчути на дотик. Галерея є дружньою до усіх людей, яких цікавить сучасне керамічне мистецтво.

Довідка про проект:

Фестиваль “ЦеГлина” було засновано та розпочато у 2012 році. З кожним роком до арт-події долучається все більше керамістів з усієї України. Зокрема, учасниками фестивалю є автори з Києва, Львова, Ужгорода, Харкова, Полтави, Луцька, Запоріжжя, Черкас, Вінниці, Конотопа та інших міст.

Sky Art Foundation – благодійний фонд, який був заснований восени 2014 року за ініціативи Дмитра Палієнка. Мета організації – підтримка та розвиток нового покоління українських сучасних художників, а також сприяння міжнародним культурним обмінам та інтеграції української культури у світовий арт-контекст.

Фонд веде активну виставкову та благодійну діяльність, займається організацією міжнародних арт-проектів. Крім того, фінансово підтримує культурні заходи за участю українських художників, засновує гранти талановитим авторам.

Транспортировка грузов на фурах Выращивание цветной капусты Как организовать туристический поход Спортивные комплексы для развития детей Утепляем дом

Лента новостей