01.08.2016 12:28

Україні майже рік не дають кредити через одеський анекдот

Україні майже рік не дають кредити через одеський анекдот
Евгений Стелькин

У кредиторів немає довіри до України. Так вважає голова Ради Незалежної асоціації банків України Роман Шпек. «Наша держава подібна до людини, яка хоче черговий раз позичити грошей, добре не розуміючи як буде їх повертати», - заявив фінансист в інтерв’ю Економічній правді.

Роман Шпек не вважає, що МВФ відмовить Україні у видачі чергового траншу кредиту. На його думку, з боку уряду робиться чимало, аби транш МВФ був отриманий. Кабмін підготував і передав до парламенту необхідні законопроекти. Однак «наші кредитори добре обізнані з усіма тіньовими, корупційними схемами. Хоча б ситуація з Одеським припортовим заводом. Нам говорили, що необхідні умови для чесної конкуренції та реформи, а ми зробили все, аби процедура нагадувала непрозорий розподіл серед своїх. Так і в історії з траншем. Нам не довіряють і починають займатися технічними процедурами, затягувати час».

Голова Ради Незалежної асоціації банків України підкресли, что серед політиків, які поважають себе і країну, є поняття спадковості урядових інститутів. «Це означає, що кожний чиновник, який приходить на високу посаду, не починає відкривати свій космос чи нову цілину орати! Має бути якась послідовність. Кредитори з розуму сходять! Вони потратили кошти на підготовку проектів і вже чекають, що ми його повним ходом реалізуємо. А ми розказуємо, що хочемо ще раз поміняти проект».

«Передбачені Україні кошти ЄС, ЄБРР, Світового банку на різні проекти ми хронічно не вибираємо – і через загальну недовіру, і через наші технічні вади компетенцій в отриманні технічної допомоги, - говорить Роман Шпек. - Кредитори не бачать генеральної лінії реформ, дотримання загального курсу. Ленінська фраза "Крок вперед –два кроки назад" намертво засіла в головах наших політиків. Вони тільки щось зроблять, так відразу розслабляються і відмотують справу назад».

Фінансист нагадує, що було звернення ЄБРР та МВФ, що початкова ціна приватизації ОПЗ завищена і це може призвести до того, що не буде заявок. «Ми якось відреагували? Так і вийшло – заявок не поступило».

«Я мав відношення до розробки першої програми з МВФ ще в 1994 році. Добре знаю їхні стиль роботи та вимоги, - зауважив Роман Шпек. - Те, що ми майже рік не отримуємо коштів, а постійно ведемо розмови і про щось домовляємось – це ознака недовіри. Вони не бачать, що ми граємо в довгу. В 2015 році ми недоотримали 3-й і 4-й транші. Міжнародні фінансові інституції бачать певні зусилля з отримання траншу, але не бачать системної роботи з реалізації програми реформ, під якою стоять підписи президента, прем’єр-міністра, голови НБУ, міністра фінансів. Як в анекдоті про одеський вокзал, нас в кінці кінців можуть запитати: "Вам шашечки потрібні чи таки їхати?»

Як вже повідомляло видання Новини України – From-UA, голова Нацбанку України Валерія Гонтарєва очікую отримання чергового траншу МВФ вже у серпні. В той же час виконавчий директор Міжнародного фонду Блейзера Олег Устенко вважає, що відсутність продовження кредитування з боку міжнародних фінансових структур обумовлена провалом програми приватизації і проблемами з корупцією .

Знаменитий одеський анекдот звучить так: Приїжджий підходить до одеського таксі і питає водія: - А чого це у вас машина незрозумілого кольору? А чому слово «Таксі» написано нерозбірливо? І чому шашечок немає? На що таксист-одесит відповідає: - То вам шашечки потрібні чи таки їхати?

Прогулки на водном транспорте Стулья для кухни Лепнина из гипса Как организовать туристический поход "Умный" ремешок для часов

Лента новостей