29.10.2020 15:45

Україні передрікають вхід у фазу дуже глибокої політичної кризи, як у 2013-2014 роках

Україні передрікають вхід у фазу дуже глибокої політичної кризи, як у 2013-2014 роках
Евгений Стелькин

Наш Конституційний суд має всі ті “хвороби”, які має і суспільство. Про це в ексклюзивному коментарі кореспонденту інтернет-видання Новини України – From-UA розповіла професор НТУУ «КПІ», доктор політичних наук, політичний аналітик, сертифікований коуч Лідія Смола.

Коментуючи те, що сьогодні відбувається між КСУ та НАЗК, наша співрозмовниця зауважила наступне: «Тут кілька моментів. Перше — ми повинні говорити, що в країні з перехідною демократією, слабкою демократією, не може бути досконала, ефективна, сильна правова система. Ми в цьому контексті можемо говорити про КСУ. Тобто наш Конституційний суд має всі ті “хвороби”, які має і суспільство. І інформація щодо наявності майна в Криму, не будемо говорити про етичний момент, а говорити навіть про правовий момент, інформація, яка стала відома, це також є свідченням того, що і судді є такими ж людьми з усіма притаманними їм ознаками, як і інші групи людей в суспільстві».

Тому, вважає аналітик, КСУ є таким же відображенням, як і ВР, і інші структури.

«Другий момент, про який можна говорити, при слабкій владі завжди є впливові групи, які існують в країні, намагаються доходити якогось консенсусу і балансу. І зміни які відбулися, а саме формування цього балансу, спроба, щоб чиновники засвідчували джерело доходу, показували наявне у них майно, є порушенням цього балансу тих сил, які мають телеканали, які впливають на владу», - роз’яснює політолог.

За словами нашої співрозмовниці, цей баланс був порушений власне після Революції гідності, коли були введені нові закони. Саме тоді ті сили заявили, що ми тут зверху сидимо, а ви внизу, і ми тут зверху щось робимо, що вам внизу зась.

«Цей баланс був порушений, а зараз він просто увійшов в звичне поле, він знову повернувся на той рівень, який був і до Майдану. Просто групи впливу знову урівноважилися при слабкому президентові, бо ми явно бачимо, що президент усунувся», - зауважила доктор політичних наук.

Аналітик звертає увагу на те, що в час, коли відбулися такі події, президент, який любить записувати відео, який любить публічні виступи, гучні заяви, його позиції - жодної.

«Ми бачимо активність його клерка, керівника його Офісу, але ми не побачили жодної оцінки цієї ситуації президентом, який мав довіру суспільства, але він жодним чином не проявив себе в цій ситуації. Тому ми говоримо про те, що, не маючи ні інтелектуальних, ні професійних ні важелів ні знань, президент усунувся, а групи врегулювали цю ситуацію», - заявляє Лідія Смола.

Політичний аналітик закликає згадати про повернення високих зарплат, про зняття мораторію на рівень зарплат, і це в країні, яка стоїть на порозі можливого відновлення карантину, яка веде війну.

«З того, що відбувається, можна зробити один ключовий великий висновок про те, що ми входимо у фазу дуже глибокої політичної кризи на кшталт тої, як ми були в 2013-2014 роках. І гілка влади є надзвичайно слабкою і некомпетентною і не готовою до дій, тобто влада, яка самоізолювалася. Президент не тільки не висловив свою думку щодо результатів виборів, він не висловив свою думку і щодо профанації, яка була названа оптимізуванням, він не висловив свою думку і до цієї дуже серйозної ситуації і конфлікту, який буде мати великі наслідки, який буде ще більше поглиблювати кризу в країні», - резюмувала наша співрозмовниця доктор політичних наук Лідія Смола.

Источник

Купить новостройку или вторичку? Правила педикюра Особенности пластиковых окон для делового офиса Прогулки на водном транспорте Самостоятельная установка стиральной машины

Лента новостей