В прокат виходить фільм, на який так довго чекали в Україні

В прокат виходить фільм, на який так довго чекали в Україні
Евгений Стелькин

На озері Донузлав морський тральщик "Черкаси" з бортовим номером U-311 останнім з військових кораблів під українським прапором чинив опір ворогу. Втім, як розповідає постановник фільму, уродженець Черкас Тимур Ященко уникає ура-патріотизму і топорної глорифікації. Він не героїзує своїх персонажів, вони з плоті та крові, а подекуди на їх людських недоліках умисне зроблено акцент.

Розповідаючи про сюжет фільму, журналіст Станіслав Гоцуляк зазначає, що до певного моменту служба команди корабля протимінної оборони ВМС України була такою собі звичайною роботою, ледь не як у касира в супермаркеті. Втім, подібний стан був притаманний чи не всій українській армії довоєнного періоду. Стрімкий розвиток подій після Революції Гідності і втечі колишнього президента Януковича до Росії висмикує героїв зі звичайного плину життя.

«До кінця не увідомлюючи, що відбувається, кожен з них постає перед типово біблійною проблемою – коли буде зважений, чи не виявиться він вкрай легким? В одну мить руйнується ієрархія статутних і нестатутних взаємин, вирази на кшталт "офіцерська честь" і "вірність присязі" опредмечуються у вчинках і рішеннях. Тепер на силуетах моряків головне не погони і нагороди. В ситуації вибору у когось рельєфно виділяються залізні тестикули, у інших проступають плями лайна – і це драма, із втіленням якої на екрані цілковито впоралась команда акторів», - розповідає журналіст.

Головні ролі у фільмі виконали:Євген Ламах (в ролі Мишка), Дмитро Сова (в ролі Лева, це ім'я – знакове для режисера Тимура Ященка, саме так він назвав сина і свою короткометражну роботу) та Роман Семисал (Командир). На рівні з професійними акторами, у стрічці задіяні й ті, для кого війна з російським агресором – не просто екранний образ. Олег Щербина – учасник АТО у складі Нацгвардії, а Михайло Воскобойник саме на "Черкасах" служив матросом-контрактником під час зображених у фільмі подій, то ж певним чином виконав у ньому роль-камео.

Гоцуляк зазначає, що "Черкаси U-311" повертаються в Україну, поки як кінострічка. Тральщика не було серед трьох кораблів, повернутих росіянами в розграбованому стані наприкінці минулого року. Після захоплення він і досі перебуває в руках агресора.

Зйомки фільму відбувались з 18 квітня 2017 року, зокрема і в Одесі. Там же, на міжнародному кінофестивалі 16 липня 2019 року відбулась національна прем'єра фестивальної версії. Закордонна прем'єра відбулась 16 жовтня на Міжнародному кінофестивалі класу «А» у Варшаві, в рамках його основної програми. До слова, за підсумками фестивалю, перемогу в конкурсі здобув "Шіндісі" – інший фільм про збройну агресію путінської Росії, що сталась у Грузії2008 року.

Варто також додати, що Польща стала для Тимура Ященка другою домівкою – у Варшаві він створив родину і нині мешкає, а до того закінчив режисерський курс у Лодзі. "Черкаси. Останній корабель у Криму" (саме під такою назвою фільм виходить в національний прокат 27 лютого) – українсько-польська копродукція.

За словами журналіста, допрем'єрні покази стрічки за участі знімальної групи варто очікувати в таких містах України: 21 лютого – Львів, 22-го – Луцьк, 23-го – Івано-Франківськ, 24-го – Одеса, 25-го – Київ, 26-го – Полтава, 27-го – Черкаси та Шостка). Завершиться допрем'єрний тур 3 березня у Маріуполі. Саме там, в Азовському морі,нині проходить службу буксир "Корець", на якому теж відбувались зйомки.

Источник

Инструменты для малярных работ Стулья для кухни Экономим на отоплении Можно ли заработать настоящие деньги с помощью мобильного телефона Корпоратив на работе: что надеть?

Лента новостей