05.08.2018 11:58

Вчені з'ясували, як алкоголь впливає на сон

Вчені з'ясували, як алкоголь впливає на сон
Евгений Стелькин

Люди, які вживають алкоголь виключно «з нагоди», знають, що пиво, вино або міцні спиртні напої часто викликають сонливість.

Більш того, ряд соціологічних опитувань показує, що близько 20% людей час від часу «пропускають чарочку» в якості снодійного. Алкоголь, дійсно, допомагає швидше заснути – але як щодо якості подібного відпочинку? Що відбувається за закритими очима, коли ви лягаєте спати після келиха вина?

Збій циклів сну

Вживання алкоголю перед сном пов’язане з більш повільними хвилями сну, так званою, дельта-активністю. Це вид глибокого сну, який дозволяє формувати пам’ять і вчитися. Все б нічого, але в той же самий час, під алкоголем не відключається і альфа-активність головного мозку, яка перешкоджає спокійному відпочинку. Іншими словами – ваша голова не відпочиває.

Порушення циркадного ритму

Хоча ви можете швидко заснути після вживання алкоголю, велика ймовірність – прокинутися посеред ночі. Одне з пояснень – алкоголь викликає швидке накопичення хімічного елемента аденозину в головному мозку, який спочатку викликає сонливість, але при цьому його чари розсіюються до того, як ви дійсно встигнете відпочити.

Може посилити проблеми з диханням

Алкоголь розслабляє все тіло, включаючи м’язи горла. І це робить вас схильним до хропіння і апное.

Источник

Sony Xperia TX - спустя 3 года эксплуатации Кондиционер для дома. Выбираем правильно. Особенности пластиковых окон для делового офиса Стулья для кухни Можно ли заработать настоящие деньги с помощью мобильного телефона

Лента новостей