20.02.2023 20:46

Військовий одяг — вироби, що відрізняються якістю матеріалів, унікальними властивостями

Евгений Стелькин

Армія — важлива структурна одиниця будь-якої держави, яка потребує специфічного одягу — військової форми. Як і в інших державах, в Україні форма для військових має відповідати певним стандартам та бути зручною для військовослужбовців під час виконання ними поставлених завдань. Вона має бути комфортною, не сковує рухів, безпечною для здоров'я солдата і функціонально відповідати специфіці її призначення.

Сорочка тактична Kombat UK Assault Shirt ACU Style

Яку форму сьогодні мають військовослужбовці в Україні?

Українська армія обмундирована формою, яка створювалася на базі форми військових США (моделі ACU) та характеризується насамперед камуфляжним дизайном. Кольори камуфляжного забарвлення ідеально відповідають особливостям ландшафту нашої країни, що дозволяє нашим військовим виконувати різні і складні завдання.

Сучасна класифікація військової форми в Україні

У нашій країні розрізняють три основні категорії форми для військовослужбовців:

 1. Робоча — призначена для вирішення повсякденних завдань.

 2. Парадна — використовується військовими в особливих випадках та на урочистих заходах.

 3. Польова — це форма одягу, в якому військові тренуються і виконують навчальні бойові завдання в польових умовах, максимально наближених до реальних бойових дій.

Зрозуміло, що й вимоги до форми різних категорій будуть також різними.

Які властивості повинна мати польова військова форма?

Найбільш затребуваною для армії за всіх часів є саме польова форма, до якої висуваються особливі вимоги. Її виготовляють з текстилю, що має певні властивості, і використовують матеріали, що мають спеціальні та унікальні властивості:

 1. Маскування — це властивість, здатна ввести в оману супротивника, оскільки маскувальна військова форма, ціна якої сьогодні доступна для населення, дозволяє солдату злитися з ландшафтом і рельєфом місцевості.

 2. Зносостійкість — параметр, що показує стійкість форми до зношування в процесі її експлуатації.

 3. Довговічність — обумовлена якістю матеріалів і відповідає за тривалість використання форми.

 4. Міцність — стійкість форми до різних видів механічної дії (розриви, проколи) на неї.

 5. Вітронепродувність — забезпечує захист від вітру (такою властивістю відрізняються всі водонепроникні/водовідштовхувальні матеріали).

 6. Вологостійкість — властивість матеріалів, здатних витримувати силу водяного стовпа в діапазоні 450–1500 мм.

 7. Водонепроникність — тканина витримує тиск води від 1500 мм і більше.

 8. Вогнестійкість військової форми обумовлено якістю матеріалу, що не підтримує процеси горіння та загасають після усунення джерел горіння.

 9. Повітропроникність матеріалів, це властивість, що відповідає за ефективність випаровування з поверхні тіла потовиділення.

 10. Вентиляція — важливий параметр, що забезпечує циркуляцію повітря між одягом і тілом людини, а також між шарами одягу.

 11. Хімічна стійкість — властивість, що свідчить про стійкість форми до дії на неї хімічними речовинами.

 12. Атмосферостійкість — це захист військової форми від впливів кліматичного характеру (УФ-випромінювання) – вицвітання та вигорання під впливом сонячних променів.

 13. Формостабільність — це властивість, що свідчить, що військова форма стійка до деформації різного (тиск, стиск, розтягування, перекручування) типу.

З яких тканин виробники шиють військову форму?

Камуфляжна польова форма виготовляється переважно з натуральних матеріалів з додаванням синтетики:

 • Синтетичні тканини — Dewspo, нейлон, Cordura, Duplex, поліестер, фліс (Polar fleece), таслан, Coolmax, болоння, лавсан.

 • Змішані синтетичні тканини — Віскоза, Оксфорд (Oxford), акрил.

 • Мембранні тканини — Hard Shell, Softshell, Shark Skin, Gore-Tex, Alova.

 • Натуральні тканини — «молескін», «афганка», шерсть, профіт.

 • Комбіновані тканини — Rip-stop «Ріп-стоп», грета, плащова та сорочкова тканина.

Штани тактичні Kombat UK Spec-ops Trousers GenII

Якісна форма для військових складається з бавовни (80%) та поліестеру (20%), шви виконані міцною нейлоновою ниткою. Такий комплект відрізняється найкращими експлуатаційною характеристикою. Як правило, комплект форми (дивіться тут) включає брюки і куртку, футболку, головний убір. Зібрати та купити комплект військової форми у Києві з доставкою у всі регіони України пропонує інтернет-магазин Unisport.

Sony Xperia TX - спустя 3 года эксплуатации Новость о пожаре в Мытищи Купить новостройку или вторичку? Экономим на отоплении "Умный" ремешок для часов

Лента новостей