13.07.2016 14:35

Як Україні вдалося уникнути додаткового «домашнього завдання» від ЄС

Як Україні вдалося уникнути додаткового «домашнього завдання» від ЄС
Евгений Стелькин

Українські дипломати зуміли дуже жорстко нагадати європейцям один нюанс: «Угоди повинні виконуватися». Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню Новини України - From-UA розповів політолог, народний депутат України VII скликання Тарас Чорновіл.

За словами нашого співрозмовника, у той час, коли парламент буксував і не виконував цілий ряд зобов’язань, в Європі з’явилося бажання дописати нам нові. Але українській дипломатії вдалося уникнули цього.

«Можна скільки завгодно критикувати Порошенка, Климкіна та інших, але вони зуміли дуже жорстко нагадати європейцям один нюанс: «Угоди повинні виконуватися», а також, що по візовій лібералізації вже давно немає плану дій. А є те, що називається дорожня карта. Але між ними є кардинальна різниця», - каже політолог.

«Що таке план дій? Це коли країні дають певні умови, і коли вона їх виконує, після того європейці будуть розмовляти. Дорожня карта – це коли вже всі розмови закінчилися, є ваші зобов’язання і є наші зобов’язання, тобто ви виконуєте свої, і ми автоматично в цей момент виконуємо свої», - пояснює експерт.

В 2014 році, нагадує Тарас Чорновіл, Петро Порошенко надавив на європейських партнерів, і Україна перейшла в режим Дорожньої карти.

«Далі президент методом бульдозера, як він це вміє (бо він примудряється говорити неприємні речі кому завгодно, навіть таким небожителям, як президент США) дотиснув лідерів ЄС, які хотіли відскочити з теми і відкласти домовленості на якесь майбутнє. І вони мусили погодитися, що вони мають їх виконувати», - зазначає співрозмовник видання.

За словами експерта, Україні був даний чіткий і вичерпний перелік умов, що мають бути виконані.

«Умови ведення переговорів із Європою добрі тим, що цей перелік є, чого ніколи не буває із Росією – там, щоб ви не зробили, скажуть: «а у нас есть еще в уме, есть еще понимание, а есть еще понятие». Так що там завжди є щось, що не буде виконано, і це ми бачимо по Мінських домовленостях. І ми цей перелік, наданий ЄС, арифметично пункт за пунктом вели, щоправда була купа речей, які депутати не хотіли робити, був тихий спротив чиновництва, але європейські чиновники заявили, що Україна свою частину виконала», - нагадує Чорновіл.

Інша річ у тому, продовжує політолог, що принагідно могла з’явитися ще сотня вимог.

«І тут потрібно віддати належне українській дипломатії і тому ж Порошенкові, який зумів тихенько відсікти ці додаткові вимоги. Тому що у той час, коли парламент буксував і не виконував цілий ряд зобов’язань, саме в той період в Європі з’явилося бажання дописати нам нові. Але нам вдалося добитися того, щоб це не було сприйнято як зупинка виконання Угод Україною, а як певна пролонгація в часі. І тому нам не були виставлені нові умови», - каже експерт.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що єврокомісар Йоганнес Ган впевнений, що рішення про візову лібералізацію з Україною буде ухвалене не пізніше жовтня. Про це він заявив під час свого візиту у Київ для участі у неформальній політичній зустрічі країн «Східного партнерства».

Лето – 2015. Модные женские часы "Умный" ремешок для часов Корпоратив на работе: что надеть? Правила педикюра Новость о пожаре в Мытищи

Лента новостей