18.07.2016 13:53

Як військові зіграли на руку президенту Туреччини

Як військові зіграли на руку президенту Туреччини
Евгений Стелькин

Ситуація в Туреччині стабілізується, влада ще більше закріпиться, і режим стане ще більш авторитарним. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню Новости Украины – From-UA розповів експерт аналітичної групи Geostrategy Володимир Денисюк.

Коментуючи події, що відбулися на вихідних у Туреччині, наш співрозмовник не виключає того, що переворот міг бути зрежисований або зініційований.

«Звичайно, є одна версія, що це був військовий переворот, ініційований опозиційними силами. Інша версія – що це гарний спектакль, зрежисований самим же Ердоганом для закріплення своєї влади і ще більшої авторизації свого режиму. При цьому дії, які ми спостерігали після цього, тільки підтверджують цю версію, бо одразу пішли репресії в суддівському корпусі, що наводять на думку про закріплення влади самого Ердогана», - каже експерт.

Дуже цікавими, на думку Денисюка, є наступні цифри: в армії Туреччини півмільйона військових, дві тисячі танків – і всього лише три тисячі заарештованих, які були дотичними до цього перевороту.

«Військовий переворот можна починати, коли ти контролюєш хоча б половину армії, яка стане на твою сторону. А тут ситуація схожа на те, що якусь групу людей просто простимулювали для того, щоб вони пішли на цей крок. І вони пішли на це, не маючи реальної інформації, і просто зіграли на руку президенту Туреччини», - каже співрозмовник видання.

За словами експерта, ситуація в Туреччині стабілізується, влада ще більше закріпиться, і режим стане ще більш авторитарним.

«В Росії в 2000-х роках підривались будівлі на Каширському шосе, ініціювались незрозумілі терористичні акти, після розслідування котрих журналістами було встановлено, що це фактично було сфабриковано ФСБ. Але це зіграло свою дію на російський народ, який ще більше полюбив свого президента, який його захищає. Так само цей переворот у Туреччині – він для турецького народу, бо світова спільнота дуже критично до цього поставилася, розуміючи всю сутність цього шоу», - резюмував Володимир Денисюк.

Нагадаємо, у матеріалі «Эрдоган удержался у власти потому, что он не Янукович» журналіст Вітор Дяченко аналізує причини та наслідки військового перевороту у Туреччині.

Корпоратив на работе: что надеть? Прогулки на водном транспорте Стулья для кухни Как организовать туристический поход "Умный" ремешок для часов

Лента новостей