15.05.2020 11:55

Якісні багаторазові захисні костюми – запорука безпеки лікарів

Якісні багаторазові захисні костюми – запорука безпеки лікарів
Евгений Стелькин

Деякі лікарні, медичні центри сьогодні віддають перевагу одноразовим захисним костюмам, але не завжди їх використання є ефективним. На практиці виявляється, що вони мають багато недоліків та призначені здебільшого для дотримання санітарно-гігієнічних норм, а не для захисту від біологічних загроз.

На перший погляд, одноразовий захисний одяг приваблює своєю ціною, однак матеріали, з яких вони виготовляються мають низьку міцність та частіше піддаються пошкодженням. Крім того, більшість одноразових костюмів не мають стійкості до впливу рідин, біологічних речовин та відповідно не гарантують належний захист від інфікування. І це один з головних недоліків одноразових захисних засобів.

Також, у разі забруднення одноразові ЗІЗ не вдасться очистити чи дезінфікувати - їх доводиться відразу заміняти. В більшості випадків одноразовий одяг оздоблений дешевою фурнітурою, що значно зменшує час його використання. Короткий термін експлуатації - є ще одним з недоліків одноразових ЗІЗ. Крім того, щоб забезпечити одного працівника на якийсь тривалий період необхідна велика кількість одноразових засобів. А представлені на ринку костюми з «болоньї» все ж більше відносяться до одноразових, попри їх позиціонуванню як багаторазові.

І ще одне питання, котре наразі обходять стороною – це питання утилізації. Використаний одноразовий одяг є потенційно небезпечним, оскільки може бути інфікованим. А такий одяг не можна просто викинути на смітник, адже для такого класу медичних виробів існує особливий затверджений порядок утилізації. На жаль, у нас в країні небагато підприємств, що займаються відходами і мають відповідну ліцензію та спеціальне обладнання. Тому, таке стрімке накопичення використаних одноразових ЗІЗ може призвести до серйозних екологічних наслідків. Чи готові ми до боротьби з тонами заражених медичних відходів? Навряд чи…. Проте можна значно скоротити їхню кількість, якщо користуватися засобами індивідуального захисту багаторазового використання.

Сьогодні на ринку України представлені багаторазові захисні костюми, що забезпечують надійний бактеріологічний захист та стійкі до дезінфекції. Про них вже писали наші ЗМІ – це багаторазові захисні костюми від підприємства «Київгума». Виготовлені за сучасною технологією зі спеціально розробленої захисної тканини вони мають тривалий термін експлуатації оскільки витримують більше 100 циклів дезінфекції та забезпечують захист найвищого класу безпеки. При цьому потрібно використовувати найпростіші дезінфектанти, а це не потребує для лікарень додаткових витрат. А якщо казати про утилізацію – то не придатний до використання одяг просто дезінфікується та утилізується звичним методом, а це значно скорочує витрати на забезпечення персоналу та зменшує об’єми шкідливих відходів. І за оцінками багатьох лікарів, які вже використовують ці захисні костюми – вони є найкращими що на сьогодні доступно в Україні.

Кожний робить власний вибір, однак в даному випадку найвищий рівень захисту лікарів за допомогою багаторазового одягу має ще й економічний важіль – це суттєве скорочення витрат.

Источник

Что такое профнастил? Выращивание цветной капусты Как организовать туристический поход Как быстро увеличить депозит Самостоятельная установка стиральной машины

Лента новостей