17.11.2020 16:05

Юрист розповів, чому ВРУ зараз фактично перебирає на себе функції Кабміну

Юрист розповів, чому ВРУ зараз фактично перебирає на себе функції Кабміну
Евгений Стелькин

Данило Гетьманцев вважає, що Верховна Рада України не повинна займатись питання відміни карантину вихідного дня, адже це не у її повноваженнях.

Про це доктор юридичних наук, профессор і адвокат розповів інтернет-виданню Новости Украины — From-UA.

Коментуючи намір Ради проголосувати за відміну карантину вихідного дня, Гетьманцев зазначив, що не вважає це розумним рішенням і висловився на підтримку введення повного нокдауну.

«Я, особисто погоджуюсь з рішенням, що, напевно, необхідно вводити все ж таки локдаун. Це рішення було б справедливим, воно б розповсюджувалося на всіх однаково і не викликало би таких питань, і це рішення відповідало би світовій практиці. Кабмін вирішив знайти компроміс між втратами для економіки та загрозами для життя і здоров'я українців, і знайшов його саме в такий спосіб. Власне кажучи, ми повинні визнати, що Кабмін несе політичну відповідальність за прийняті рішення, і він вирішив саме в такий спосіб», - сказав він.

Доктор юридичних наук також пояснив, що ігнорування деякими країнами карантину було провальним і навів приклад.

«Ніхто не знає, яке рішення насправді є правильним, ані в Україні, бо це безпрецедентний виклик для світу. І навіть ті країни, які взагалі не вводили карантин, як Швеція, зокрема, ми з вами бачимо, що зараз визнає, що дійсно це було помилковим рішенням, адже в них хворіють люди більше, ніж у їх скандинавських сусідів. Таким чином, якщо би рішення приймав я особисто, я би прийняв рішення на користь локдауну повного, бо, мені здається, це ефективніше, справедливіше і це не дає можливість надати тому бізнесу, який ми зачиняємо на цей період, повноцінну допомогу, таку, яку ми надали йому навесні. Карантин вихідного дня, безперечно, для цього не пристосований, бо фактично адміністрування будь-яких пільг неможливе в цьому випадку», - сказав співрозмовник.

Резюмуючи Гетьманцев все ж наголосив на тому, що Рада не повинна перебирати на себе функції Кабміну, який безпосередньо має нести відповідальність за стан здоров'я в державі

«Я не думаю, що це ВР повинна приймати рішення. Де ВР, а де Кабмін? У нас є повноваження, які ми не повинні взагалі підміняти собою виконавчу владу. Дивіться, дуже цікава постановка питання. ВР вирішує чи відміняти рішення Кабміну чи ні? А відповідальність за нього несе Кабмін, відповідальність за стан здоров'я в державі несе Кабмін. Я вважаю, що це неприпустимим є, я вважаю, що кожен повинен виконувати свою роботу. Якщо Кабмін прийняв таке рішення, це його відповідальність, він її понесе, якщо це було помилкове рішення, або ні, якщо це було правильне рішення, ми ж до кінця не знаємо, наскільки це рішення було правильним. Поки що по статистиці, на жаль, ми не бачимо зменшення, але, можливо, побачимо через тиждень», - пояснив він.

Источник

Выращивание цветной капусты Лепнина из гипса Стулья для кухни Инструменты для малярных работ Как организовать туристический поход

Лента новостей