02.08.2016 14:17

Борис Кушнірук: Треба збільшувати доходи, а не зміцнювати гривню

Борис Кушнірук: Треба збільшувати доходи, а не зміцнювати гривню
Евгений Стелькин

Те, що курс гривні занижений, – не є секретом. Таку думку висловив в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню Новини України – From-UA економіст Борис Кушнірук, коментуючи інформацію видання The Economist щодо заниженого курсу гривні на 69% за «індексом бігмака».

«Але це не означає, що ситуацію з гривнею потрібно виправляти. Ми самі зацікавлені у тому, щоб курс був занижений, тому що це у нас виникло внаслідок сукупності факторів, як об’єктивних, так і суб’єктивних – це війна на Сході, проблеми, які давно вже накопичилися. На сьогоднішній момент у нас курс гривні фактично у вільному режимі. А чи буде так постійно, це залежатиме від багатьох факторів. Якщо ситуація в країні погіршиться, і виникне дестабілізація, тоді у нас не буде іншого виходу, як брати під контроль ситуацію з курсом», - розповів експерт.

Щодо факторів, які також впливають на занижений курс гривні, економіст відзначив загальну слабкість економіки та дуже слабку економічну структуру: «У нас дві третини експорту – це метал і аграрна продукція. Зрозуміло, що такої структури в Україні завжди будуть проблеми зі стабільністю курсу, тому що на світових ринках ціна на всі сировинні товари падає, внаслідок чого у нас виникають проблеми з торгівельним балансом».

Борис Кушнірук впевнений, що наразі наше завдання полягає не в тому, щоб примусово зміцнювати гривню, а у тому, щоб збільшувати доходи населення і бізнесу, «і якраз занижений курс цьому сприяє, тому що експорт стає надзвичайно вигідним, а імпорт – дуже дорогим».

Прогулки на водном транспорте Стулья для кухни Спортивные комплексы для развития детей Особенности пластиковых окон для делового офиса Как организовать туристический поход

Лента новостей