15.06.2018 16:57

Вілкул осоромився в Європі

Евгений Стелькин

"Опозиціонер" Олександр Вілкул вирішив попіаритися на одному "європейському" заході. Це закономірно, адже перед ним замаячила перспектива втратити не тільки депутатську недоторканність, а й свободу.

Нещодавно Генеральна прокуратура представила в парламенті документ на притягнення Вілкула до кримінальної відповідальності за його діяльність на посаді голови обласної держадміністрації в 2011 році, повідомляє gazeta.

За даними речника ГПУ Лариси Сарган, "колишній голова Дніпропетровської ОДА протягом 2011-2012 років видав розпорядження про зміну цільового призначення земельних ділянок площею 21 га нібито з земель запасу с/г призначення (пасовища), а насправді з земель колективної власності пайовиків 2 сільськогосподарських підприємств Нікопольського району. Крім того, видав розпорядження про зміну цільового використання 23 земельних ділянок загальною площею понад 45 га, які перебували у власності товариства з обмеженою діяльністю "АРТ ЛЕНД", із земель сільськогосподарського призначення на землі промисловості".

Звичайно, це "дрібно" для діяча такого масштабу, але ГПУ діє в рамках чинного законодавства.

Чим же парирує Вілкул? Замість того, щоб порозумітися з законом, заводить стару пісню про "незгоду з політикою нинішньої влади". Але, очевидно, Вілкулу є чого боятися. Тому він вирішив заробити додаткові "політичні бали", злітавши до Європи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Луценко оголосив полювання: яка "велика риба" попалася на гачок

За даними групи "Інформаційний спротив", 13 червня Вілкул провів 4 зустрічі в Страсбурзі, в Європейському парламенті. Як він сам повідомив у Facebook, це були зустрічі з європейськими політиками - представниками різних фракцій і країн, в тому числі Великобританії, Франції, Данії, на яких обговорювалися питання "зростання радикалізму в Україні та переслідування опозиції". Насправді ж, за даними "ІС", 13 червня в Європарламенті пройшло закрите (!) засідання політичної групи "Європа за свободу і пряму демократію" (ЕСПД), в рамках якого і виступив Олександр Вілкул.
Автор: facebook.com/pg/OleksandrVilkul
Народний депутат Олександр Вілкул (в центрі) із депутатами Європарламенту
Народний депутат Олександр Вілкул (в центрі) із депутатами Європарламенту

Захід у Страсбурзі для Вілкула організував депутат Європарламенту, представник британської ультраправої партії Нейтон Джилл. А прибули на виступ "українського опозиціонера" аж 6 однопартійців пана Джилла. Це - євродепутат, який представляє популістську "Партію незалежності Сполученого Королівства" і групу так званих євроскептиків в ЄП. Партія відома своїми вимогами про "Брексіте" і посилення імміграційної політики. Але крім того, її представники є відомими "корисними ідіотами" Путіна у Великобританії. І при першій-ліпшій можливості намагаються підтримати політику Кремля, пише "Інформаційний спротив".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "І бив, і отримував" - нардепи розповіли про участь у бійках

Партія Джилла має 3 місця в Палаті лордів і жодного - в Палаті громад, що говорить про її невелику популярність у Великобританії. Тому підтримка Кремля є життєво важливою для такої політичної сили. Але для Вілкула головне прозвучати як політик європейського рівня, "опозиціонер", борець із владним свавіллям, до якого прислухаються в самому Європейському парламенті.

Нейтон Джилл 9 травня побував у Кривому Розі Дніпропетровської області, де під ручку з Вілкулом та з портретом Черчілля взяв участь в акції "безсмертний полк".

Вілкул вперше пройшов у Верховну Раду в 2006 році за списком Партії регіонів. У березні 2010-го Віктор Янукович призначив його головою Дніпропетровської облдержадміністрації. У 2012 році став віце-прем'єр-міністром в уряді Миколи Азарова. Він входить до так званої групи впливу Ріната Ахметова у фракції "Опозиційний блок".

Источник

"Умный" ремешок для часов Новость о пожаре в Мытищи Sony Xperia TX - спустя 3 года эксплуатации Как организовать туристический поход Кондиционер для дома. Выбираем правильно.

Лента новостей