08.08.2016 15:07

Чим насправді буде займатися новий Офіс підтримки та супроводу інвестицій

Чим насправді буде займатися новий Офіс підтримки та супроводу інвестицій
Евгений Стелькин

На сьогоднішній день інвестори, які працюють з Україною, цікавляться невиробничим сектором: фінансами, страхуванням, поповненням уставних капіталів банків. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню Новости Украины – From-UA повідомив керівник InvestUkraine Сергій Євтушенко.

Коментуючи створення Офісу підтримки та супроводу інвестицій при українському Кабміні, наш співрозмовник повідомляє наступне: «Для будь-якого органу державної влади, який створюється, дуже важливо чітко прописати його положення, повноваження і статус. Бо на сьогоднішній день, після того, як було розформоване Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами, і його функція була передана Міністерству економіки, прем’єр-міністр визнав, що це була помилка. Оскільки Агентство – це була система, яка чітко працювала, з підготовленими кадрами, але ми стали свідками його ліквідації».

За словами експерта, сьогодні існує велика кількість компаній, що збираються виводити інвестиції з України, а не навпаки.

«Фактично держава задумалася, що ця робота повинна бути чітко скоординованою, організованою, а не хаотичною і волонтерською, якою вона була при Міністерстві економіки. Бо тоді робота над конкретними проектами та інвестиційними можливостями конкретних компаній відбувалася за залишковим принципом через великі об’єми своїх регуляторних функцій Міністерства. І, як правило, там говорили і говорять не стільки про залучення нових інвестицій, а розрулювання проблем і складних моментів операційної діяльності тих інвесторів, які вже залучені. Тому що не секрет, що у нас велика черга компаній, які збираються на вихід інвестицій із України, а не на вхід», - констатує Євтушенко.

За словами керівника InvestUkraine, на сьогоднішній день інвестори цікавляться, як правило, невиробничим сектором: фінансами, страхуванням, поповненням уставних капіталів банків.

«Але ми не бачимо масштабних інвестицій у виробництво: не будуються нові заводи, не створюються нові виробничі потужності. Тут кілька основних причин. По-перше, це загальна політична і економічна нестабільність, яка частково пояснюється військовим конфліктом, який ми маємо на Сході. Це не дозволяє українським компаніям отримати спрощений доступ до кредитного фінансування (а ми знаємо, що фактично будь-який інвестиційний проект можна фінансувати за допомогою тільки західних банків). І оскільки наш суверенний рейтинг належить до сміттєвих, то це фінансування або виключене, або обмежене, або дуже дороге, згідно із західними мірками», - пояснює експерт.

«По-друге, ми бачимо, що Україна не вибирає лімітів, які виділяються нам Європейським інвестиційним банком та Європейським банком реконструкції і розвитку. Вони виділяють мільярд євро в рік, а ми не можемо підготувати якісних і пропрацьованих проектів. Тому перспективи у нас поки що не дуже оптимістичні, і ми не бачимо успішних історій», - додає співрозмовник видання.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що при Кабінеті міністрів з вересня запрацює Офіс підтримки та супроводу інвестицій.

Sony Xperia TX - спустя 3 года эксплуатации Что такое профнастил? Купить новостройку или вторичку? Стулья для кухни Можно ли заработать настоящие деньги с помощью мобильного телефона

Лента новостей