27.07.2021 12:25

Костянтин Єлісєєв. Про «три помилки» Заходу щодо Росії

Евгений Стелькин

Колишній спеціальний представник державного департаменту США Курт Волкер написав надзвичайно цікаву статтю про ключові помилки США у відносинах з РФ. Написав про США, а розширити ці помилки можна сміливо на весь колективний Захід. Здавалося б, що все на поверхні, візьми і скоригуй підходи, зрозумій тактику Кремля щодо відносин із Заходом, як розуміє їх Москва. І вибудуй справжню ефективну стратегію протидії російським впливам на майбутнє. Яким би очевидним не виглядав цей виклик, без додаткового інгредієнту колективному Заходу це вдається складно. Колись цим інгредієнтом була Україна, яка і сама боролася, і змушувала боротися всіх навколо.

Про що пише Курт?

Ключовими помилками США він називає:

⁃ Непереборне тяжіння до деескалації, а не протистояння агресії. І знаючи це, Путіну все ще вдається піднімати ставки до рівня, який не може собі дозволити Захід, і тому відступає, хай би скільки не блефувала Росія.

⁃ Прагнення завжди розкласти проблеми по поличках, а не пов'язувати їх. І це неодмінно надає можливість Путіну виокремлювати для себе найбільш важливі проблеми, від яких колективний Захід свідомо відвертає погляд на догоду збереженню відносин співпраці, хай і холодної, з Москвою.

⁃ Помилкова самовпевненість з приводу американської ролі в світі, а не прагнення до активної конкуренції. Світ змінився, і за місце в черзі в клуб демократичних трансатлантичних цінностей треба боротися, не претендентам, а потенційним учасникам клубу. Не випадково кількість автократій чи режимів, що до них тяжіють, більша, аніж демократій. Кремль це знає, а Вашингтон все ще вірить у самодостатність демократичних ідеалів. За них треба боротися.

До цього переліку додати хіба що єдиний елемент: наївна віра і Вашингтону, і колективного Заходу в те, що, укладаючи домовленості із Заходом, Москва і справді прагне їх виконувати. Навпаки. Будь-які домовленості з інтелектуальним, світоглядним опонентів для російського агресора - це пауза для консолідації і своїх зусиль, і підготовки до наступного витка протистояння. Так буде і з домовленостями по запуску Північного потоку 2, які для Вашингтону і Берліна дарують надію на умиротворення, а для Кремля - час для підготовки. Отримавши додаткові важелі впливу, лише справа часу, коли їх задіє Кремль. Про омріяні безпеку, стабільність і, головне, мир можна не мріяти.

Джерело

Источник

Особенности пластиковых окон для делового офиса Лето – 2015. Модные женские часы Экономим на отоплении Можно ли заработать настоящие деньги с помощью мобильного телефона Самостоятельная установка стиральной машины

Лента новостей