13.04.2023 22:11

Що таке рекуператор та рекуперація тепла?

Евгений Стелькин

Економія на енергоносіях — основна властивість і перевага, завдяки яким рекуператори повітря стають щодалі популярнішими. Завдяки цим пристроям вдається зекономити від 60% до 90% тепла, що виходить із приміщення разом з повітрям. Заощаджена таким чином енергія по другому колу використовується в тому самому технологічному процесі.

Рекуперація повітря: що це і як працює

Так називають енергоощадну технологію, завдяки якій теплі повітряні потоки використовується повторно. Ця властивість особливо корисна в холодну пору року. Температура всередині рекуператора підвищується завдяки теплу, що надходить у нього з кімнати. Рекуператори повітря передають тепло вже свіжим потокам, які потрапляють із вулиці у приміщення. Тобто за наявності вентиляції ви не відчуваєте дискомфорту від того, що через різницю температур зовні та всередині повітря в кімнаті буде швидко охолоджуватися. Навпаки, більшість теплової енергії залишиться у приміщенні. Саме за таким принципом працюють рекуператори тепла — Aqua Life та інших авторитетних постачальників систем вентилювання.

Конструктивно в рекуператорів повітря наявні:

  • два термостати — один запобіжний та ще один з можливістю гнучкого регулювання температури;

  • відсіки для теплої та холодної води (розділені між собою перегородкою з матеріалу, що має високу теплопровідність);

  • нагрівальний стрижень.

У продажу є як побутові, так і промислові рекуператори, а також рекуператори-регенератори. 

Чому рекуперація — це важливо

Застарілі будівельні норми, більшість з яких діє до сьогодні, не передбачають обов’язкової рекуперації, тому на перший погляд здається можливим обійтися без відповідних пристроїв у себе вдома. Зважаючи на зростання вартості енергоносіїв і на те, що держава рекомендує та заохочує якомога економніше використовувати теплову енергію, встановлення рекуператора є раціональним рішенням. Це вигідно з огляду не тільки на холодні, а й на теплі місяці року — влітку ці пристрої запобігатимуть тому, щоб у спеку надмірно нагрівалося повітря у квартирі чи будинку.

В інтернет-магазині Aqua Life ви знайдете великий вибір рекуператорів повітря різних типів, а також усе необхідне для облаштування теплої підлоги, опалення, водовідведення, кондиціонування тощо. Тут можна замовити необхідний товар за привабливою ціною, а також отримати повний комплекс сервісних послуг від кваліфікованої бригади.  

Лепнина из гипса Можно ли заработать настоящие деньги с помощью мобильного телефона Инструменты для малярных работ Самостоятельная установка стиральной машины Правила педикюра

Лента новостей