09.11.2017 21:47

Стелсінг - новий вид сексуального насильства з боку чоловіків

Евгений Стелькин

Всі ми знаємо, що секс повинен відбуватися тільки за обопільною згодою. У тому числі - і згоди щодо контрацепції.

Тим часом в світі набирає обертів новий секс-тренд, який не можна назвати інакше як нападом на жінку. Стелсінг (stealthing) - це те, що робить чоловік, таємно знімаючи презерватив в процесі статевого акту до еякуляції. Жінка дізнається про це постфактум, за наслідками або не дізнається взагалі. У будь-якому випадку - нічого хорошого.

Американка Олександра Бродські, співробітниця Національного центру прав жінок, провела дослідження стелсінга і опублікувала результати у виданні Columbia Journal of Gender and Law.

Бродські опитала жертв і вивчила онлайн-ком'юніті чоловіків, які практикують таємне зняття презерватива. Вона також поспілкувалася з однією зі співробітниць кризової гарячої лінії для жінок, яка розповіла, що їй нерідко телефонують з такою проблемою. І розмова часто починається так: «Я не впевнена, що це насильство, але...». Автор дослідження привернула увагу громадськості до того факту, що так, це - злочин проти жінки (та й чоловіки в гомосексуальній парі теж) і дію, що суперечить здоровому глузду.

Дослідження проливає світло на те, що жертвами цього «тренда» вже стали багато жінок, чиї голоси не були почуті. Всі вони дізналися про відсутність захисту потім: одні - в момент початку повторного акту, інші - виявивши сперму всередині себе, а не презерватива. Всі були шоковані порушенням домовленостей і отримали серйозні моральні травми. Для багатьох головною проблемою були небезпека вагітності або ЗПСШ, а саме порушення їх «тілесної автономії» - фактично те ж саме, про що говорять жертви зґвалтування. Примітно, що ніхто з опитаних з різних причин не готовий висунути звинувачення.

У спеціальних інтернет-спільнотах особини чоловічої статі обговорюють і підбадьорюють один одного «садити насіння». Чоловіки, які практикують зняття презерватива, вважають це частиною чоловічої природи і правом, навіть якщо метою стелсінга не є зачаття дитини. Таким чином вони погоджуються з тим, що тіло жінки не належить тільки їй, фактично підтримуючи і вуличні глузування, і дотики без згоди, і фізичне насильство як таке.

Олександра Бродські вважає, що сучасне бачення гендерного насильства, яке включає не тільки застосування сили, а й недотримання домовленостей, має включати і стелсінг: «Зняття презерватива без згоди партнера, включене в список гендерного насильства, покаже, що ця практика несе помітні фізичні та емоційні наслідки для жертви».

Таким чином, викритих в стелсінзі можна буде судити за статтями про фізичне насильство.

У січні 2017 роки вже відбувся перший прецедентний суд. Громадянин Швейцарії був засуджений до року умовно саме за стелсінг - після заяви жінки, з якою він познайомився в Tinder, що вона не погодилася б на секс, знаючи, що він таємно зніме презерватив.

Проти цього шкідливого і зневажаючого людську свободу тренду виступають як жіночі, так і чоловічі видання всього світу, не кажучи вже про солідних фігурантів типу The New York Times і The Guardian.

Источник

Особенности пластиковых окон для делового офиса Спортивные комплексы для развития детей Транспортировка грузов на фурах Можно ли заработать настоящие деньги с помощью мобильного телефона Прогулки на водном транспорте

Лента новостей