16.04.2020 13:25

У влади немає політичної волі подолати безкарність

У влади немає політичної волі подолати безкарність
Евгений Стелькин

Речниця Amnesty International Ukraine Марина Гур’єва зазначає, що нерозслідування злочинів проти активістів та журналістів набуло системності в Україні.

Про це вона розповіла інтернет-виданню Новости Украины — From-UA.

Марина Гур’єва відмічає, що кількість нападів на правозахисників та журналістів зросла у багатьох країнах.

«Ми регулярно моніторимо ситуацію з правами людини в Україні і в інших країнах. І сьогодні зокрема ми випускаємо регіональний звіт щодо ситуації з правами людини у всьому регіоні — Східної Європі і Центральної Азії, до якого належить і Україна. І ми відмічаємо, що в багатьох країнах погіршується ситуація з правами людини, збільшується наступ на журналістів, на правозахисників, обмежується право на мирні зібрання. На щастя, Україна в цьому випадку в позитивному світі, у нас є певні успіхи, зокрема щодо права на мирні зібрання», - пояснює вона.

Також речниця Amnesty International Ukraine відмічає, що не дивлячись на певні успіхи ще й досі залишається багато складних питань.

«Наприклад, минулого 2019 року і роки до цього відбувалися напади на журналістів, в тому числі під час виконання ними їх професійних обов'язків. І як минулі роки, так і зараз ми не бачимо достатнього прогресу у розслідуванні. Серед найбільш резонансних це вбивство Павла Шеремета. Ми бачили, що були певні поштовхи в розслідуванні, але воно досі не завершено і досі ніхто не притягнутий до відповідальності. І залишається багато питань щодо того, як відбувається розслідування», - пояснює співбесідниця.

Коментуючи хід розслідування вбивства Олеся Бузини, Гур’єва наголосила, що застій у таких справах став системним і дає сигнал злочинцям відчувати себе безкарними.

«Зараз, на жаль, ми не моніторили цю справу так детально, проте намагаємось фіксувати певні системні зрушення по захисту прав журналістів. І системною взагалі в Україні є тема безкарності, про яку ми говоримо вже роками. Можна говорити про нерозслідування злочинів, які відбулися під час Євромайдану, до більш локальних нападів на активістів за права ЛГБТ, напади на еко-активістів, які відбувалися дуже активно як минулого, так і позаминулого року. І в тих справах взагалі немає якихось просувань, а якщо й є, то вони відбуваються під значним суспільним тиском. Тобто ми не бачимо від влади політичної волі подолати безкарність як системну проблему. Системно з безкарністю ніхто не бореться, і це є великою проблемою, тому що це погіршує ситуацію, це є сигналом для тих, хто порушує права людини, для тих, хто нападає на журналістів, на активістів про те, що їм нічого не буде», - резюмувала вона.

Источник

Транспортировка грузов на фурах Проблема гаджетомании у детей Стулья для кухни Можно ли заработать настоящие деньги с помощью мобильного телефона Как быстро увеличить депозит

Лента новостей