26.01.2018 19:47

20 тисяч за поїздку: як можна заробити на кордоні із Закарпаттям

20 тисяч за поїздку: як можна заробити на кордоні із Закарпаттям
Евгений Стелькин

Ціна на бензин в Україні складає 256-270 форинтів, а дизель - від 260 до 280 форинтів (в Угорщині відповідно 365 та 370 форинтів. - ред.). Отже, різниця є суттєвою порівняно із середніми внутрішніми цінами на паливо в Угорщині.

Подібне і з цінами на алкогольні напої, тютюн, безалкогольні напої та продукти харчування, пише mukachevo.net.

Єдине, що часом зупиняє "продуктовий туризм" для угорців з прикордонних регіонів - це досить довге очікування на кордоні. Однак навіть за таких умов, такі поїздки є вигідними, - зазначають угорські ЗМІ.

За словами вже досвідчених угорських "продуктових туристів", найкраще їхати за товаром в Україну у понеділок, вівторок і суботу - бажано на світанку, коли проїзд через кордон більш-менш спокійний. Однак, вгадати точно неможливо - адже багато чого залежить від роботи угорських митників. У будь-якому разі подорожувати на Закарпаття для пересічного угорця вигідно.

— Перетинаю кордон досить часто - через близькість, великі пропозиції та помірні ціни. Особливо, коли дизельне паливо там коштувало всього 236 форинтів. Мій автомобільний бак вміщує 70 літрів, плюс ще 10 літрів можна законно провести додатково у каністрі. Якщо поїхати до найближчого супермаркету, купити безалкогольних напоїв та пива, тістечка тощо, то можна за одну поїздку зекономити до 20 000 форинтів (більше 2000 гривень). В Україні все набагато дешевше! Навіть окуляри чи весільні сукні, яку можна взяти в оренду. А цього не зробиш у Ніредьгазі за таку суму, як на Закарпатті. Однак те, що дешево для нас, для закарпатців зовсім ні - адже, наприклад, заправник на АЗС заробляє лише 15 000 форинтів (1500 гривень) на місяць, а вчитель у школі - 25-30 тисяч форинтів (3000 гривень), - розповідає Аттіла з міста Ніредьгаза.

Суто "паливний туризм" в Україну з Угорщини тепер вже не популярний. Раніше люди їхали заправитись на Закарпаття навіть з Мішкольця та Дебрецена. Однак, коли різниця вже не стала такою суттєвою - заправлятися їдуть лише ті, хто живе у прикордонному регіоні.

Деякі угорці перестали їздити за кордон через те, що багато українських товарів можна купити на місцевих ринках.

— Наприклад, перед Різдвом я закупилася на ринку за такими самими цінами практично як по той бік кордону. Це солодощі, печіво, шоколад. Мама купує вже довгий час українську гірчицю, майонез, кетчуп, молочні продукти. А батько купує сигарети, горілку та пиво у Duty free, - розповідає Домініка із Захоні.

Хоча трапляються і розчаровані якістю українських продуктів.

— В мене боліла голова і я купила дешевший аналог Algopyrint (Аспірин) в Україні. Але він абсолютно не допоміг, тому вирішила більше не експериментувати - залишаюся при угорських таблетках. Також розчарував "коньяк" та деякі миючі засоби, зокрема пральний порошок відомої фірми. Мій брати кілька місяців тому заправився на незнайомій АЗС і його авто зупинилося, хоча бак був. Однак що робити - скаржитися нікому, - каже одна молода угорка.

Нагадаємо, що наразі без мита можна перевезти через кордон з України в Угорщину 1 літр алкогольних напоїв (горілка, коньяк) з вмістом понад 22%, 2 літри напоїв з меншим вмістом алкоголю, 16 літрів пива, 4 літри вина на людину. Також можна перевезти 40 штук сигарет (2 пачки), або 10 сигар або 50 грамів тютюну.

Источник

Выращивание цветной капусты Как быстро увеличить депозит Sony Xperia TX - спустя 3 года эксплуатации Лепнина из гипса Экономим на отоплении

Лента новостей