05.06.2018 12:37

Кушнірук про субсидії в Україні: Ми витрачаємо дурні кошти на тих, хто цього не потребує

Евгений Стелькин

Ані прем'єр-міністр, ані міністр соціальної політики не знають, скільки українців насправді отримують соціальну допомогу. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню Новости Украины – From-UA розповів економічний експерт Борис Кушнірук.

За словами співрозмовника видання, субсидії, як і будь-яка соціальна допомога, повинна надаватися лише тим, хто справді її потребує.

«У мене машина 14 років, але за місяць я витрачаю 2,5 тис. грн на пальне, хоча я не багато їжджу. Тепер питання: чому люди не можуть заплатити за комунальні послуги 1,5 тис. грн і в той же час можуть витрачати на пальне і обслуговування авто?», - каже експерт.

Єкономіст нагадує, що коли в Україні вводили систему субсидій, було завдання просто зняти соціальне напруження після дуже суттєвого підвищення тарифів.

«Питання полягає у тому, що соціальну допомогу, навіть у багатих суспільствах, надають, перевіряючи, чи справді людина потребує субсидії. А ми бідна країна, ми насправді не можемо собі дозволити фінансувати десятки мільйонів, тому що ми фактично обкрадаємо тих, хто реально потребує допомоги. Якщо ми б давали лише тим, хто дійсно має отримувати субсидії, то у нас було б більше можливостей надати допомогу саме тій категорії нужденних — інвалідам, багатодітним родинам, жінкам з дитиною. А ми не можемо, бо ми витрачаємо дурні кошти на тих, хто справді цього не потребує», - пояснює наш співрозмовник.

«Показова історія. Була вимога, що якщо ви робите покупку більше 50 тис. грн, то ви не маєте права на субсидії, але люди, які купують “євробляхи”, вони не показують, що вони їх купують. Мало того, що вони не платять податки і за ввезення. І таких 500 тисяч. Як ви думаєте, яка частина з них користується пільгами? Я думаю, що дуже суттєва, хоча вони не повинні були б відноситися до категорії тих, хто має субсидії», - розповідає Кушнірук.

«У нас до сьогодні немає загальнодержавного реєстру тих, хто потребує соціальної допомоги. Тому ніхто — ані прем'єр-міністр, ані міністр соціальної політики не знає, скільки у нас осіб яку соціальну допомогу отримують. Коли починають лякати, що почнуть ходити по квартирах і ледь не у холодильники заглядати — все це маячня. Але всі чудово розуміють, що у нас значна частина людей, які отримують субсидії, живуть в умовах дуже гарних для того, щоб ми повірили в їх нужденне життя», - резюмував експерт.

Источник

Новость о пожаре в Мытищи Лето – 2015. Модные женские часы Самостоятельная установка стиральной машины "Умный" ремешок для часов Корпоратив на работе: что надеть?

Лента новостей