11.07.2016 13:37

Що намагаються зробити з українською освітою за «пудрою європеїзації»

Що намагаються зробити з українською освітою за «пудрою європеїзації»
Евгений Стелькин

Українець, який зараз представлений у владі, не усвідомлює себе самочинним суб’єктом історії не лише питомої, а взагалі світової. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню Новини України - From-UA повідомила член ВО «Свобода» Ірина Фаріон.

За словами співрозмовниці видання, за «пудрою європеїзації» української освіти сьогодні здійснюється повна її денаціоналізація.

Коментуючи скасування освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста та можливих наслідків цього явища, Ірина Фаріон наголошує, що основи української національної освіти повинні бути збережені.

«Основи української національної освіти були закладені на початку 90-х років, коли почалися процеси українізації в нашій освіті. Все, що відбувається поза українізацією, не має жодного значення для нашої освіти, тому що тільки українізація виховує кадри для власної української держави. Для якої держави виховуватиме кадр освіта в межах цього закону, я не знаю. Бо від того, що ви перейменували кандидата наук на доктора філософії, абсолютно нічого не зміниться», - каже політик.

«Щодо скасування спеціаліста – Господи, я пригадую, як вони бавилися в цю Болонську систему! Наскільки мені відомо, ця система тріщить по швах так само, як тріщить по швах так звана Європейська Унія. Тому що в світі можливі тільки два процеси: відцентровий і доцентровий. Коли доцентрові процеси набувають загрозливого значення для життя окремих націй, починаються відцентрові рухи. Європа стала на правильний шлях відцентрових рухів, а ми, біжучи весь час за останнім вагоном, стаємо на зовсім інші неадекватні рейки. І не я маю думати про те, щоби влитися в Європейський Союз. Я маю думати про те, як зберегти свою ідентичність і забезпечити молоду людину працею тут, в Україні», - додає експерт.

Пані Ірина називає Сергія Квіта - 9-го Міністра освіти і науки України - загрозою для української освіти.

«Квіт скасував надзвичайно важливий закон міністра освіти Вакарчука (до якого я не маю ані найменшого сентименту, так само як до його синочка, але цей його закон був бездоганний) – обов’язковість української мови, історії України, філософії і культури у всіх навчальних закладах, незважаючи на те, гуманітарні вони чи не гуманітарні», - пояснює співрозмовниця видання.

«Ви уявляєте собі, до чого дійшла ця так звана постмайданна влада, яка скасовує основні національні засади української освіти? Це означає, що тепер кожен ректор робить у себе на місці все, що завгодно. Це по-їхньому «по-європейському» називається автономія вишів. Я запитую вас, ботокуди (є таке плем’я, яке ніколи не шанує свого), ви автономні від кого – від української держави, української національної ідеї, соборності, самостійності?», - каже Ірина Фаріон.

На думку експерта, найголовніше в освіті не форма, а зміст: що ми викладаємо, і хто у нас викладає.

«У нас викладачі, які були заплямовані комуністичною та іншої сепаратистською діяльністю, мають сидіти в тюрмах. Натомість вони надалі викладають у вишах і забруднюють дітей глобалістичним американо-європейським і кацапо-московським мисленням. І це називається реформою освіти? Це називається постмодернізм і неготовність реально бути державниками. Тому що освіта – це корона творення держави», - констатує політик.

Таким чином, резюмує наша співрозмовниця, всі ці «перейменування з кандидата наук на доктора філософії» – абсолютно ні про що не свідчать.

«В світі і в Україні передусім, катується та людина, яка має серйозні і поважні здобутки.

Всі зміни, зокрема в освіті, свідчать про абсолютну вторинність українського чинника і про те, що українець, який зараз представлений у владі (якщо це українець, бо це ще великий знак питання), не усвідомлює себе самочинним суб’єктом історії не лише питомої, а взагалі світової. У цьому полягає уся наша трагедія!», - додає Ірина Фаріон.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що Міністерство освіти та науки України скасувало освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста. Цього року вузи набирають студентів на цей ступінь востаннє.

Sony Xperia TX - спустя 3 года эксплуатации Выращивание цветной капусты Диета для страдающих от диабета Правила педикюра Корпоратив на работе: что надеть?

Лента новостей