Які є різновиди вхідних та міжкімнатних дверей?
Головне завдання дверей як таких – забезпечувати доступ в приміщення або, навпаки, запобігати цьому. Це найважливіший елемент будь-якої оселі або офіційної установи, що виступає з одного боку засобом захисту приміщень від несанкціонованого проникнення ззовні, а з іншого – засобом внутрішнього міжкімнатного розмежування. Неважко зробити висновок, що всі двері поділяються на захисні вхідні та міжкімнатні, що відповідають за функцію зонування.
Неможливість обійтися без дверей як одного, так й іншого типу сприяє великому різноманіттю таких виробів на ринку. Сьогодні існує багато різновидів дверей внутрішніх та зовнішніх, в чому неважко переконатися, завітавши на сторінку http://fayni-mebli.com/ua. Незважаючи на ідентичність форми та подібність конструкції, вхідні та міжкімнатні двері є окремими сегментами на ринку. Ці сегменти мають власні класифікації та різновиди.
Вхідні двері
Призначені для захисту внутрішніх приміщень від проникнення ззовні, вхідні двері мають бути надійними, міцними та непроникними. А якщо мова йде про монтаж в умовах приватного будинку з прямим виходом на вулицю, то до вищевказаних вимог слід додати ще й стійкість до вологи, ультрафіолету та низьких температур.
Можна виділити декілька класифікацій вхідних дверей. Вони здебільшого стосуються матеріалів виготовлення, базового призначення та степенів зломостійкості. Щодо матеріалів є вхідні двері:
- стальні;
- дерев’яні;
- алюмінієві.
Призначення виробу є виразом його функціональної суті. За призначенням та своїми захисними можливостями вхідні двері можуть бути:
- протиударні;
- куленепробивні;
- протипожежні;
- звукоізоляційні.
Щодо степені зломостікості є спеціальна класифікація дверей. Вона включає в себе 4 класи бронювання полотна та надійності замкової системи.
Міжкімнатні двері
Призначені для розмежування та зонування внутрішнього простору приміщень. На відміну від вхідних, міжкімнатні двері більш різноманітні в стилістичному та конструкційному сенсах, адже робити акцент на факторі захисту майже немає необхідності.
Отже, міжкімнатні двері можуть поділятися залежно від матеріалів виготовлення, а також щодо конструкції та способу відкривання. Щодо матеріалів вони бувають на основі:
- деревного масиву;
- плит МДФ та ДСП;
- фанери із покриттям ламінату або шпону.
Інженерна варіативність міжкімнатних дверей дозволяє вибирати будь-які конструкції. Щодо способу відкривання вони бувають:
- орні;
- розсувні;
- складні.
Використання міжкімнатних дверей різного типу дозволяє урізноманітнити будь-який інтер’єр. Вони беруть безпосередню участь у формуванні дизайну розмежованих приміщень. Виконують функції як декоративні, так й практичні.
Рекомендовано к прочтению