22.08.2016 15:09

Пристрасті по безвізу: що відбувається насправді

Пристрасті по безвізу: що відбувається насправді
Евгений Стелькин

Шанси одержання Україною безвізового режиму залежать від того, у який спосіб та в які терміни ЄС перегляне загальні принципи надання режиму безвізових поїздок до Європи. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню Новости Украины – From-UA розповів експерт-міжнародник Ярослав Войтко.

За словами нашого співрозмовника, шанси одержання Україною безвізового режиму для поїздок до країн Європи через два місяці виглядають не краще, ніж можливість перенесення його отримання й на більш пізніші терміни.

«Українське керівництво вже неодноразово називало дати візової лібералізації - зокрема, раніше цього року президент Порошенко обіцяв, що вже в липні будемо їздити в шенгенську зону ЄС без віз», - нагадує експерт.

«Зараз у принципі «м’яч на половині поля» ЄС, але є ті зобов’язання, які Україна формально взялася виконати, однак ще не до кінця впровадила. Наприклад, одним з останніх моментів для зняття перешкод на цьому шляху є реальне впровадження режиму електронного декларування, який мав запрацювати ще 15-го серпня, але тепер відкладається на 1 вересня. Після цього нових вимог до України в цьому контексті бути не повинно», - додає політолог.

З іншого боку, продовжує Ярослав Войтко, в ЄС ідуть непрості процеси, пов’язані з мігрантською кризою.

«Із початком осені очікуються рішення Євросоюзу, які стосуються перегляду засад візової лібералізації не тільки для України, а й для всіх країн, які користуються чи хочуть скористатися такою пільгою – з аналогічною ситуацією, наприклад, стикається і Грузія. Найбільшою проблемою в цьому контексті виглядає одержання візової лібералізації Туреччиною, адже вона вимагає її отримання теж у жовтні, але при цьому низка країн Євросоюзу взагалі виступає проти надання їй такого режиму», - зазначає співрозмовник видання.

На думку експерта, зараз усе залежить від того, у який спосіб та в які терміни ЄС перегляне загальні принципи надання режиму безвізових поїздок до Європи.

«Якщо такі рішення будуть прийняті найближчим часом, то зростуть і шанси України. Залишаюся оптимістом і вірю, що візову лібералізацію ми отримаємо до кінця року. Вважаю, що з української сторони обіцянок уже досить - дату надання безвізового режиму тепер мають назвати європейські чиновники», - резюмував аналітик.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що після запровадження безвізового режиму з Євросоюзом громадяни України зможуть подорожувати без віз до майже 100 країн світу. Про це заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін під час виступу на ХІІ Нараді керівників закордонних дипломатичних установ України.

Правила педикюра Транспортировка грузов на фурах Инструменты для малярных работ Выращивание цветной капусты Корпоратив на работе: что надеть?

Лента новостей