05.12.2018 13:25

Військовий експерт Козій розповів, від яких планів щодо України РФ точно не відмовилась

Військовий експерт Козій розповів, від яких планів щодо України РФ точно не відмовилась
Евгений Стелькин

Якщо Путін каже, що у нього немає планів щодо військового вторгнення, то тоді можна заявляти, що немає Збройних сил РФ. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню Новини України - From-UA повідомив військовий експерт Інституту Євро-Атлантичного співробітництва Ігор Козій.

За словами нашого співрозмовника, Росія не відмовилась від своїх політичних цілей: вона і надалі намагатиметься з'єднати Крим з Ростовською областю та розглядатиме можливість відрізання України від Чорного моря.

«Взаємини між Україною і Росії регламентувалися певними законодавчими актами, в тому числі і міжнародними актами, які РФ підписала з Україною на двосторонньому рівні. Що б там не намагався довести Путін, сьогодні однозначно РФ є агресором. Якщо ми візьмемо угоду про внутрішнє море, ясно, що військові кораблі ВМС і торговельні кораблі, які йдуть у порти РФ і України, повинні проходити спокійно, тому що це, за двосторонніми договорами між РФ і Україною, внутрішнє море. Але після анексії Криму Росія хоче також зробити виключно своїм Азовське море, залишивши Україні ніщо», - пояснює експерт.

За словами аналітика, воєнний стан - це цілком адекватна реакція України на агресію з боку РФ, але він співпадає з певними політичними процесами всередині країни.

«Це дає можливість підозрювати, включаючи президента України, в певній непослідовності щодо внутрішньополітичних процесів. Це питання було вирішено у ВР ви знаєте, яким чином - у 10 областях був введений воєнний стан. Далі Україна повинна денонсувати цей договір, і фактично це море має бути розмежоване за міжнародним морським правом», - додає Козій.

Що стосується інформації щодо намірів РФ щодо Бердянська і Маріуполя, то, за словами співрозмовника видання, це питання стояло на порядку денному тривалий час.

«І що б Путін ні казав, є закриті документи, які давним-давно відпрацьовані у Генеральному штабі РФ, які мають різні варіанти операцій. Ясно, що цей документ в залежності від ситуації буде витягнуто і впроваджено, тому що головне оперативне управління Генерального штабу - це серйозний і потужний орган, якій своєчасно відпрацьовує всі документи, які необхідні для планування. Тому, відверто кажучи, це заява, яку не перевіриш», - каже експерт.

Источник

Лето – 2015. Модные женские часы Купить новостройку или вторичку? Что такое профнастил? Экономим на отоплении Кондиционер для дома. Выбираем правильно.

Лента новостей