13.07.2016 14:11

Візову лібералізацію затягнули до осені не просто так

Візову лібералізацію затягнули до осені не просто так
Евгений Стелькин

Ряд політиків у Європі зробили дуже багато жорстких заяв, які могли зашкодити візовій лібералізації. Про це в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню Новини України - From-UA розповів політолог, народний депутат України VII скликання Тарас Чорновіл.

За словами нашого співрозмовника, існує імовірність того, що тиск з боку України змусить європейців виконати свою частину Угоди щодо безвізового режиму.

«На жаль, у нас не все гладко у безвізовому діалозі, тому що в Європі на протязі певного часу відбулися дуже серйозні події: емігрантська криза, тероризм, голосування Брексіту, і одразу дуже жорстко почалося протиставлення будь-яким лібералізаціям у візових відносинах. І це при тому, що подібний лібералізований режим, який зараз розробляє Україна, мають країни Латинської Америки і інші держави, які набагато більше, ніж ми, постачають до ЄС сумнівні, скажімо так, представництва, сумнівних людей, яких потім набагато важче видворити із Європи. Йдеться про наркоторговців, криміналітет, сутенерів і всяку іншу біду», - пояснює експерт.

«Із України, як правило, іммігрують до Європи з порушенням певних правил і затримуються всупереч тим нормам, які зокрема передбачені візовою лібералізацією. По перше, йдеться про висококваліфікованих працівників, яких Європа з руками відхоплює, а по-друге - про працівників, які їдуть на важкі високооплачувані роботи, якими не хочуть займатися громадяни ЄС. Раніше друга ніша заповнювалася, як правило, представниками арабського світу, Африки, Південно-Східної Азії. На сьогоднішній день, коли її заповнюють представники тієї ж України, це є спокійний нюанс для європейських урядів, зокрема для поліції. Бо вони розуміють, що якщо цих людей стане трошки більше, то їх легше виявити, і вони не створюють внутрішні кланові структури, як в закритих дальніх країнах, і їх потім легше депортувати», - додає політолог.

Таким чином, констатує Чорновіл, для Європи це не є серйозною проблемою, але все-таки настороженість з’явилася.

«Як правило, ця настороженість є дуже політизованою - до примітивного тупого рівня. Ряд політиків у Європі зробили дуже багато жорстких заяв, які могли зашкодити цій візовій лібералізації», - каже співрозмовник видання.

За словами експерта, європейці відтягнули виконання своєї частини Угоди до осені, бо в ЄС ніхто не очікував такої емігрантської кризи.

«Вони зараз хочуть законодавчо в себе закріпити спрощену систему призупинки і зупинки дій таких Угод про візову лібералізацію, і це їхнє право. Тому що раптом виявиться, що з країни хлине неконтрольований потік, і вони мусять мати спосіб зупинки таких речей, причому в дуже оперативному порядку. Вони хочуть виробити норму, яка б передбачала короткочасну зупинку до розгляду цього питання Європарламентом, це може робити сама Єврокомісія», - зазначає політолог.

«Ми наполягали на тому, щоб вони не дуже з цим затягували, але вони не встигли це зробити на літній сесії, і тепер це буде робитися на початку осені. Але певні терміни, які вже виставлені, як маркери, до жовтня місяця, і вони є реалістичними. Є надія, що до цього часу вони приймуть свій документ, і буде зроблено офіційне оголошення і введена безвізова лібералізація», - резюмував Тарас Чорновіл.

Нагадаємо, раніше інтернет-видання Новини України - From-UA повідомлялося про те, що єврокомісар Йоганнес Ган впевнений, що рішення про візову лібералізацію з Україною буде ухвалене не пізніше жовтня. Про це він заявив під час свого візиту у Київ для участі у неформальній політичній зустрічі країн «Східного партнерства».

Правила педикюра Утепляем дом Выращивание цветной капусты Экономим на отоплении Транспортировка грузов на фурах

Лента новостей